Impressionistlik pilt teadmusjuhtimisest

Tiit Elenurm 19. jaanuar 2004, 00:00

Ettevõtluse tuleviku jaoks kujuneb otsustavaks võitlus mõtteliidri staatuse pärast, mis annab olulise konkurentsieelise. Organisatsiooni elujõulisuse aluseks on teadmuspõhises majanduses uued ideed ja mõttemudelid. Vaatamata Boo.com lagunemisele varitsesid personaliotsingu firmad juba pankroti väljakuulutamise päeval seal töötanud inimesi, et neid oma klientide jaoks tööle värvata. Isegi Boo kodulehekülje www.boo.com jaoks leidus ostja rõivakaupluse Fashionmall näol. Siit järeldus, et ka ideede n-ö hiilgav läbikukkumine toob teatud kuulsuse.

Rännak ettevõtluse pikkuskraadidel läbib mitmeid intellektuaalse kapitali suurendamiseks olulisi alasid: kuidas saavutada edu talenditurul ja klientide usalduse võitmisel, kuidas ühendada organisatsioonis loovat kaost ja korda ning kujundada kalavõrgulaadset organisatsiooni või ergutada personali loovust kohviku või tsirkuse elementide lisamisega mõttetöösse. Teadmustööks sobiva töökoha kirjeldamisel ei unustata muude tegurite kõrval ka lõhna mõju. Näiteks võib kaneelikuklite lõhnaga kergesti õnnetunde esile kutsuda.

Igal alal on Edvinssonil pakkuda värvikaid näiteid erinevate organisatsioonide kogemustest, kuid täpseid tegevusjuhiseid otsivat lugejat ootab pigem probleemipüstituste ja uute suundade kaleidoskoop. Võib-olla oleks raamatu terviklikkusele kasuks tulnud, kui autor lisaks Tony Buzani mõttekaardi propageerimisele seda ka lugejale pakutava rännaku lahtimõtestamiseks oleks kasutanud. Sügavutiminekust huvitatud lugeja leiab raamatust kaks olulist abivahendit. Iga peatüki lõpus on suunavad küsimused, millele enda organisatsiooni analüüsides tasuks vastata, ja kompassiviidad ? veebi aadressid, kust põhjalikumat teavet leida.

Edvinssoni raamatu peamine väärtus oli impressionistlik pilt, mis võtab kokku mitmed intellektuaalse kapitali ja teadmusjuhtimisega seotud teoreetilised nägemused ning seob need praktilistega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing