Kuldkalapidu toimub kindlasti

Vladislav Kor?ets 23. jaanuar 2004, 00:00

Kuigi 14. veebruaril seitsmendat korda toimuva Kuldkalapeoni on veel aega aega, lubab jääkaane praegune seisund olla korraldajail optimistlikud.

Ka üsna pikk sulaperiood ei suudaks Pühajärve üle 30 sentimeetri paksust tihedat jääd enam oluliselt kahjustada, nii et pidu toimub kindlasti.

Mängureeglid on enam-vähem samad, mis eelnevatel aastatel: vette lastakse sada märgistatud ahvenat ning nende tabamisel ootavad püüdjaid auhinnad. Kaks ahvenat kannavad erilist märgist ja neist ühe kättesaamisel saab püüdja auto, kas siis mahtuniversaali KIA Carens või maasturi KIA Sorento. Kui kumbagi ?autokala? kinni ei püüta, loositakse üks autodest, mahtuniversaal KIA Carens, kõigi võistlejate vahel välja.

Lisaks märgisega ahvenatele tasub Kuldkalal jahtida ka teisi kalu, sest nii individuaalarvestuses kui ka meeskonnavõistluses (4 inimest) on välja pandud mitmed auhinnad. Milliste kalade tabamise eest neid just saab, tehakse teatavaks alles vahetult enne võistlust. Ette rutates võib öelda nii palju, et tegemist ei pruugi olla sugugi kõige suuremate kaladega.

Uudisena lubavad korraldajad, et ükski kalamees ei jää Kuldkalal kalata. Mida see täpselt tähendab, hoitakse seni veel saladuses.

Uudiseks on seegi, et tänavu saavad need inimesed, kellel kalastusvarustust endal pole, rannas rentida vilunud kalastajate valmisrakendatud õnge. Tõsi, niisuguste õngede arv on piiratud.

Neil, kes kala ei püüa, on võimalik rannas kaasa elada karaoke MM-võistluste Eesti eelvooru esimesele etapile või osaleda kalakabe kiirturniiril, mis käib suurtel laudadel ja kalakonservidest kabenuppuduga. Turniiri peakohtunikuks on tuntud kabetreener Heinar Jahu.

Senise Kuldkalale registreerumise põhjal võib tänavu tähele panna, et Kuldkalal osalemine hakkab üha enam ühituma firmaspordiga: üsna mitmed ettevõtted toovad järvejääle võistlema, puhkama ja talvepäevast rõõmu tundma korraga 30?40 töötajat. Tihtipeale ühendatakse aga Pühajärve Kalapeol kaasalöömine ka asutuse talvepäevadega.

Kõik varasemad Kalapeod on silma paistnud oma sõbraliku ja mõnusa meeleolu poolest ning korraldajad üritavad ka tänavu pakkuda mitmele tuhandele inimesele põnevat ja sisukat talvepäeva.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing