PRIA teeb loomade registris inventuuri

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2004, 14:43

16. veebruariks peavad loomapidajad nende nimele registreeritud loomade ja lautade andmed üle kontrollima ning PPRIAsse toimetama.

Käesoleval nädalal saadab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) 5402 loomapidajale registriinventuurid nende nimele registreeritud loomade ja lautade andmetega, et loomapidajad saaksid nende põhjal registri andmed üle kontrollida, teatas PRIA.

Kui loomapidajal on registreeritud mitu lähestikku asuvat lauta, siis võib ta need registreerida ühtse alana ja ei pea edaspidi PRIA-le teatama loomade liikumisest nende lautade vahel. Lautade ühtse alana registreerimiseks on vaja maakonna veterinaarkeskuse nõusolekut. Veterinaarkeskus hindab olukorda territooriumi terviklikkuse ja vahemaade osas tauditõrje leviku seisukohast ning vastavalt sellele otsustab, kas on võimalik registreerida laudad alana või mitte.

Seni ei ole oma lautu PRIAs registreerinud 5882 loomapidajat. Neil tuleks PRIA piirkondlikust büroost läbi käia ja seal laudad kirja panna. Lauda registreerimata jätmisel ei ole registris teada looma asukoht ning Veterinaar- ja Toiduamet võib loomapidajat selle eest karistada.

Põllumajandusloomade register on abiks toetuste maksmisel ning loomataudide ennetamisel. Praegu on 11 508 loomapidaja arvel registris kirjas 256 872 veist, 30 904 lammast ja 1 549 kitse. Loomade registri andmed pärinevad loomapidajatelt endilt ja kui PRIAt ei ole teavitatud karjas asetleidnud muudatustest, siis need ei kajastu ka registris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing