Savisaar ja ÄP said kuu aega kokkuleppe jaoks

ÄP Online 29. jaanuar 2004, 00:00

Tallinna linnakohtu kohtunik Krista Kirspuu pakkus juba möödunud eelistungil mõned kuud tagasi ettepanekut kohtuvälise kokkuleppe saavutamiseks. Lepet ei saanud aga arutada, sest Savisaar ega tema esindaja ei ilmunud kohale.

Eile said pooled kuu aega, et pidada läbirääkimisi kokkuleppe osas, ütles Tallinna linnakohtu pressiesindaja Aet Truu. Kui kokkulepet ei tule, siis jätkub menetlus 20. aprillil.

Edgar Savisaar esitas kohtusse hagi Äripäeva vastu 27. veebruaril. Samal päeval ilmus Äripäevas artikkel, mis kirjeldas, kuidas Edgar Savisaare arved maksis kinni endise kindlustusärimehe Leonid Apananskiga seotud firma.

Savisaar enne artikli ilmumist Äripäevale kindlustusarvete teemal kommentaare ei andnud ja keeldus talle saadetud küsimustele vastamast. Pärast artikli ilmumist esitas ta kohtusse Äripäeva vastu hagi au teotamise lõpetamiseks, ebaõigete andmete ümberlükkamiseks ja nõudis kahjutasu miljon krooni.

Nõue tugines muu hulgas Äripäevas toodud anonüümsust palunud allika seletusele, mille kohaselt maksis AB Grupi seltside endine omanik Leonid Apananski kinni ka Savisaare 2003. aasta kindlustusarved.

Miljoni krooni suuruse nõudega hagi sisseandmiseks tasus Savisaar riigilõivu 46 120 krooni.

Edgar Savisaar pole tänaseni Keskerakonna liikmetele ega avalikkusele põhjendanud, kes ja mis asjaoludel maksis kinni tema majade kindlustusarved aastatel 1999?2001. Samuti pole Savisaar avalikustanud, kes ostis 3 miljoni eest tema perele kuulunud maja Tallinnas Olevi 24. Savisaare võitluskaaslaste vihjed selle kohta, et maja ostis hotelliärimees Alexander Kofkin, on Kofkini esindaja ümber lükanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing