Tirsi tuleb Tartust Tallinna

Andres Kärssin 10. veebruar 2004, 00:00

Tirsi Grupi omanik ja juhatuse liiga Tõnu Samm ütles, et alates 19. jaanuarist on Lasnamäel asuva Mustakivi tee 3a krundi omanikuks Tirsi Kinnisvara Haldus, millele kuulub Tartus kolm poodi: ?Krundil on plaanis selle aasta lõpus avada neljas supermarket, mis on umbes 3000 ruutmeetri suuruse pinnaga.? Ta lisas, et rajatav kauplus tuleb sarnane Tartu Tirsidega.

Samale krundile soovis kauplust rajada Eestis poekohti otsiv Saksa discounter-kett Lidl, esitades jaanuari alguses oma ühekorruselise hoone kavandi Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametile. Selle komisjon vastas Lidlile eitavalt, sest detailplaneering näeb ette kahe- kuni kuuekorruselist hoonet ning samuti ei sobivat plaanitava poehoone arhitektuur ja viilkatus piirkonda.

Komisjoni liikme, piirkonna arhitekti Inge-Ly Ansipi sõnul ei teadnud komisjon toona Lidli projekti läbi vaadates midagi selle eraomanduses oleva krundi ostu-müügitehingust. ?Tirsil pole väljakujunenud tüüphoonet, nad saavad olla paindlikud. Arvan, et nad leiavad sellise hoonevariandi, mis sobib neile ja sobib ka sinna keskkonda,? selgitas ta Tartu kaupmeestele kehtivat, vähemalt kahekorruselise hoone rajamise kohustust.

Tõnu Sammu sõnul ?hiiliti? Tallinnas asukohti juba ammu ja Mustakivi tee krunt oli silmapiiril mullu oktoobrist saati: ?Lidl tuli vahele, me tegime tehingu ära.?

Samm lisas, et Tirsi investeerib oma esimesse poodi väljaspool Tartut 30?35 miljonit krooni. ?Kui kõik läheb prognooside kohaselt, siis kindlasti tuleb poode juurde ? ideaalvariandis oleks Tallinnas 4?5 poodi, Pärnus ja Narvas üks pood ja Tartus siis olemasolevad kolm poodi,? valgustas Samm lähema kolme-nelja aasta arengukava.

Selveri keti juhi Ain Taube sõnul pole Tirsi laienemises Tallinna midagi imestada, sest Tartus on ettevõte palju saavutanud. ?Kui nad tulevad, siis sama kontseptsiooniga ning hakkavad pigem ikka Säästumarketiga konkureerima,? viitas ta Tirsi madalamale hinnatasemele. Taube hinnangul on Tirsi plaan rajada Tallinna 4?5 poodi ?väga ambitsioonikas eesmärk?.

1995. aastal asutatud Tirsi omanikeks on Toomas Määrits ja Tõnu Samm. Tänaseks on ettevõttel Tartus kokku 6900 ruutmeetrit müügipinda ? kauplused Turu ja Ringtee tänaval ning Kalda teel. Ettevõte hindab oma segmendis turuosaks Tartumaal 28%, eesmärgiks on saavutada 2005. aastaks kogu Eesti 5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing