Viisnurk jättis investorid külmaks

Romet Kreek 17. veebruar 2004, 00:00

Investorid ei teinud eile ühtegi tehingut Viisnurga aktsiaga, kuigi viimane teatas tegevuse olulisest ümberkorraldusest.

Ümberkorralduste raames alustati ehitusmaterjalide ja spordikaupade divisjonide müügiprotsessiga ning suletakse kahe kuu pärast puidudivisjon.

Puidudivisjoni sulgemine toob endaga kaasa kuni 190 töötajale koondamise ja divisjoni varade müügi või välja rentimist.

Seoses restruktureerimisega on firmal vajadus täiendavateks provisjonideks, mis mõjutavad oluliselt Viisnurga eelmise aasta finantstulemusi. Ilmselt on karta suurt kahjumit, arvestades seda, et puidudivisjoni kahjumiks majandustegevusest oli 9 kuuga 13,1 mln krooni.

Ehitusmaterjalide ja spordikaupade divisjonid müüakse ilma laenudeta. Viisnurga eesmärgiks on divisjonide müük lõpule viia kolme kuni kuue kuu jooksul.

Viisnurgal oli mullu 30. septembri seisuga üleval lühiajalisi võlakohustusi ligi 22 mln krooni eest ja pikaajalisi võlakohustusi 123 mln krooni eest. Loodetavasti saab Viisnurk müügirahade eest suure osa võlakohustustest lunastatud, kui ei, siis jäävad võlad järelejäävat mööbli tootmist koormama.

Viisnurga aktsia hind jäi eile reedesele sulgemistasemele ehk 30,04 kroonile. Aasta algusest, mil aktsia maksis 35,20 krooni, on aktsia hind kukkunud ligi 15 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing