EPL: Tallink reklaamib uut laevaliini 15 miljoniga

18. veebruar 2004, 08:01

Tallink taotleb Peterburi-liini eestlastest reisijatele ühepäevast viisavabadust Venemaal ja kavandab liini reklaamiks kulutada üle 15 miljoni krooni.

Praegu peab laevafirma Venemaaga läbirääkimisi viisare?iimi lihtsustamiseks aprilli alguses avatava liini reisijatele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Läbirääkimised grupiviisade saamiseks (eestlastele ja venelastele ? toim) käivad,? ütles Tallinki peadirektor Kalev Järvelill. ?Soomlaste grupiviisade saamine on juba kindel.? Järvelill avaldas lootust, et pärast Euroopa Liiduga ühinemist aktiviseerub ka Eesti huvi Venemaa-turismi vastu.

Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste märkis, et rahvusvahelise tava järgi on võimalik kruiisilaeva reisijatel üheks päevaks viisavabalt maale saada.

Ka on välisministeerium suhelnud Vene poolega, uurimaks võimalusi Eesti ettevõtete toetamiseks.

Peterburi sihtsadam Merevaksal on Kalev Järvelille sõnul valmis vastu võtma kuni 400 000 reisijat aastas, mis on viiendik aasta jooksul linna külastavatest turistidest.

Järvelill ütles, et Vene pool on uue liini käivitamisesse suhtunud väga positiivselt ning tema tõsisemaid probleeme ei näe. ?Merevaksal on küll omas stiilis ja ajastus,? ütles ta. ?Kuid sealne tolli- ja piirivalveamet on valmis uusi reisijaid vastu võtma.?

Tallink plaanib kulutada aprilli alguses avatava Helsingi-Tallinna-Peterburi laevaliini reklaamile üle 15 miljoni krooni, millest kümme miljonit krooni on kavas investeerida Venemaal. Ülejäänud raha jagatakse liini reklaamiks Eestis ja Soomes.

Kuna liini teenindav laev Fantaasia hakkab liiklema Euroopa Liidust väljapoole, säilib Järvelille sõnul uuel liinil ka tax-free kaubandus. ?See oli üks põhjusi, miks me selle liini tegime,? ütles Järvelill. ?Sest me ei tea, mis juhtub Soome-Eesti laevaliinidel Euroopa Liiduga ühinemise järel.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing