SLÕL: Andrus Veerpalu ostis Karupesa hotelli

18. veebruar 2004, 08:32

«Oli huvitav pakkumine,» selgitab Andrus Veerpalu, miks ta investeeris Otepää suusastaadioni kõrval asuvasse Karupesa hotelli oma firma Anveer raha.

Väidetavalt müüdi Karupesa 7 miljoni krooniga. Kui suure osa sellest maksis Veerpalu, suusataja ei ütle, kirjutab SL Õhtuleht.

Suusatamise olümpiavõitja Andrus Veerpalu on ligi pool aastat müügis olnud Otepääl Tehvandil asuva Scandic Karupesa hotelli üks uusi omanikke.

«Olen tõesti osanik, kuid rohkem ei tahaks tehingust veel rääkida,» on Veerpalu napisõnaline. Ta ei räägi summast, teistest osanikest ega tehingu toimumise täpsest ajast.

«Tahaksin hetkel keskenduda ainult suusatamisele,» ütleb Austrias treeniv Veerpalu ja nendib, et ei teagi täpselt, kui kaugele tehing on arenenud. Veerpalu räägiks hotelli ostust meelsamini suusahooaja lõpus.

«Otepääl on hotelle vähe ja tundus olevat hea pakkumine,» selgitab ta siiski, miks otsustas oma raha just suusastaadioni kõrval asuvasse seni Scandic hotelliketti kuulnud Karupesasse investeerida. «Eks suusaradade lähedus luges ka,» lisas ta.

«Väga tubli, et Veerpalu selle hotelli ostis,» rõõmustab Otepää vallavanem Aivar Nigol. Tema sõnul on hotell müügis olnud juba ligi pool aastat.

Nigoli sõnul on tegemist kaunis kohas ja heas piirkonnas asuva ehitisega, millel ta näeb suurt perspektiivi. Ta hindab sportlase valiku heaks äriprojektiks. Ka Nigol toonitab Karupesa lähedust suusastaadionile.

Väidetavalt maksis Scandic Karupesa hotell seitse miljonit krooni. «Usun, et see on reaalne summa,» kinnitab maja väärtust Pindi Kinnisvara maakler Kristian Kahre.

Veerpalu asutas OÜ Anveer 2002. aasta oktoobris. See kinnisvara-, kaubandus-, konsultatsiooni-, spordiürituste korraldamise ettevõte kuulub 100 protsenti Andrus Veerpalule, firma aadress on Veerpalu Otepää kodu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing