PM: Maavanemate määramise uus kord teenis kriitikat

20. veebruar 2004, 08:05

Maavanemate ametissenimetamist käsitlev eelnõu läbis eile Riigikogus teise lugemise, kuigi opositsioon pani kahtluse alla selle tõsiseltvõetavuse.

«Maavanemate määramisest on tehtud teatrietendus,» leidis sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, viidates eelnõu punktile, mille järgi võib maavanema kandidaadi ametisse nimetada ka kohalike omavalitsuste heakskiiduta. Praegu on heakskiidu saamine kohustuslik, kirjutab Postimees.

«Kohalikud omavalitsused teevad õigesti, kui nad sinna [üldkoosolekule maavanema kandidaati arutama] ei tulegi,» lausus Nestor. «Kolmandal korral ei lähe sinna ka regionaalminister. See on ju mõttetu üritus, kellel seda vaja on?»

Keskerakonna liikme Jaanus Marrandi hinnangul on praegune eelnõu vaid ajutine lahendus. «Praegust eelnõu võib nimetada ainult selliseks tulekahju kustutamiseks, mis peegeldab üksnes hetkekompromisse, koosmeele asemel selget lahkmeele prevaleerimist,» märkis Marrandi.

Valitsuse seaduse muutmise eelnõu läks eile läbi 49 valitsusliidu saadiku poolthäälega.

Rahvaliidu fraktsiooni esimehe Jaanus Männiku sõnul on eelnõu näol tegemist valitsuserakondade kompromissiga, mis Rahvaliitu rahuldab.

«Eelnõu vahepealses variandis, millest suured vaidlused tekkisid, oli situatsioon selline, et maavanem oleks degradeeritud mingisuguse ministeeriumi osakonnajuhataja staatusesse. Seda nüüd ei juhtunud,» ütles Männik.

Kolmandale lugemisele saadetud eelnõu kohaselt selgitatakse maavanem välja avaliku konkursi korras, mille viib läbi asjatundjate komisjon. Kandidaati tutvustatakse seejärel omavalitsusliitudele, kelle arvamus antakse edasi valitsusele, mis nimetab maavanema ametisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing