Politseijuhi isa ja vend segatud solkkütuseärisse

ÄP 23. veebruar 2004, 00:00

Maksu- ja tolliamet avastas üle saja tonni pestud diislikütust ja pidas kinni kütusesolkijate jõugu. Süüdistus on esitatud kütusefirma FGN juhatuse liikmele Nikolai Teele ja veel kahele inimesele. Tänasest Äripäevast selgub, et salakütuseärisse on segatud rohkem inimesi ja nende seas võivad olla ka kõrgeima politseiametniku Robert Antropovi isa Arvo ning vend Artur Antropov.

Äripäev on seisukohal, et asja edasise uurimise objektiivsuse huvides tuleb Robert Antropovil politsei peadirektori ametist lahkuda.

Robert Antropov ütleb tänases Äripäevas, et asja võimalik seotus tema perekonnaga ei takista juhtumi objektiivset uurimist, sest sellega tegeleb maksu- ja tolliamet.

Toimetuse meelest on praegu siiski tekkinud huvide konflikt. Ehk küll maksu- ja tolliamet uurib kõnealust juhtumit, on tegemist väga ulatusliku ja mitmeid aastaid kestnud äriga, mille selgitamiseks on ilmselt vaja ka politsei kaasalöömist. Toimetus meenutab, et ka Robert Antropov on siiani olnud seisukohal, et teised ametkonnad võivad tegelda kuritegude avastamisega, aga kui asi jõuab konkreetse asja uurimiseni, peab sellega tegelema juba politsei. Politseinike käed on seotud, kui uuritavate seas on nende otsese ülemuse väga lähedased sugulased.

Siseminister Margus Leivo arvamusel ei laiene süü, kui see ka kunagi tuvastatakse, süüdlaste sugulastele, sõpradele, tuttavatele.

Toimetus on ministriga nõus ? vanemate pattude pärast ei pea karistama lapsi ega vastupidi. Praegusel juhul ei saa me üldse kõnelda kellegi süüst ega kellegi karistamisest. See on kohtu, mitte ühe ajalehe toimetuse otsustada. On vaid tekkinud teatud kahtlused, mida tuleb kindlasti uurida ning tõde välja selgitada.

Ent ka üksi kahtlus, et politsei tippjuhi isa ja vend võivad olla kuidagipidi segatud salakütuseärisse, on toimetuse meelest piisav alus politseijuhi tagasiastumiseks. See oleks eetiline. Paistab aga, et toimetuse ning teiselt poolt Leivo ja Antropovi arusaam eetikast erinevad kardinaalselt. Kumbki kõrge riigiametnik ei maininud ajakirjanikule, et nad kaaluvad, kuidas praegust situatsiooni lahendada. Nende jaoks ei paistnud siin mingit probleemi olevat.

On siiski mõeldamatu, et Robert Antropov läheb politseijuhina uurijate ette vastama küsimustele, kas ja kuivõrd oli ta teadlik sellest, millega tegelesid tema vend ja isa. Robert Antropov muuseas ei väitnud Äripäeva ajakirjanikule, et ta ei tea isa ja venna tegemistest midagi,vaid et ta ei ole seotud nende äridega.

Arvo ja Artur Antropovit pole ses asjas veel küsitletud. Kinni on nabitud kütusepesu üks võimalik korraldaja ja paar väiksemat sullerit. Vähetõenäoline, et vaid kolm meest salakütuseäri võrgu üle Eesti laotasid. Samas uurimine alles käib.

Toimetus loodab, et kõik selle juhtumi asjaosalised selgitatakse välja. Et kellelgi ei oleks enam kunagi põhjust öelda ? suured sulid sõidavad tõllas ja väiksed ripuvad võllas. Selleks aga peavad uurijatel olema vabad käed. Kui politseijuhiks jääb Robert Antropov, ei saa me selles kindlad olla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing