Siim Kallas: Euroopa Liit vajab atraktiivset majanduspoliitikat

ÄP 05. märts 2004, 00:00

?Võimatu on mööda vaadata faktist, et majanduslik suurvõim Euroopa Liit on oma arengus teisest suurvõimust ? Ameerika Ühendriikidest ? maha jäämas,? sõnas Kallas oma ettekandes.

?Euroopa Liit vajab atraktiivset majanduspoliitikat, tõmbenumbreid ettevõtlusele ? nagu näiteks soodsat maksupoliitikat. Ettevõtluse maksustamise vähendamine on aja nõue.?

Kallas käsitles ka Euroopa Liidu juhtimist ja Euroopa Komisjoni rolli liidu laienemise ja Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe valmimise järel.

?Aruteludes Euroopa juhtimise üle põrkuvad kaks erinevat ettekujutust. Üks on unistus Euroopa Liidust kui tulevasest poliitilises suurvõimust ja teine on veendumus, et Euroopa Liit on eelkõige laialdane riikidevaheline koostöövorm,? märkis Kallas. Samas lisas ta, et ambitsioon Euroopa Liit suurriigina üles ehitada ei näi eriti reaalsena ettevõtlusele. Üheks olulisemaks tõmbenumbriks on kindlasti soodus maksupoliitika.?

Lisaks Euroopa Komisjoni esinduses peetud kõnele kohtus Siim Kallas eile Saksa parlamendi liberaalide fraktsiooni esimehe Wolfgang Gerhartiga. Täna on Kallasel kohtumised Saksa liidukantsleriametis ja parlamendis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing