Kontaktide andmebaasi aitab uuendada tasuta tarkvara

Indrek Kald 16. märts 2004, 00:00

Küllap on juba paljud arvutikasutajad saanud mõnelt tuttavalt e-kirja, milles palutakse minna plaxo.com?i veebilehele ja täiendada oma sealsel n-ö visiitkaardil enda andmeid. Nende muutmise lingil klikkides avanebki eelnevalt pooleldi täidetud ankeet. Seal on teie kohta kirjas need andmed, mis kontaktide uuendamise palve teile saatnud inimene teie kohta juba teab. Teil jääb vaid üle ankeedis numbrid-aadressid kas parandada või andmebaasi täiendada ning vajutada jätkamise nupule (inglise keeles continue). Seejärel jõuab teie sisestatud info automaatselt päringu teinud inimeseni, kes saab kerge vaevaga oma kontaktide andmebaasi uuendada ? põhiline töö andmete kontrollimiseks tuleb ju teistel ära teha.

Koos Outlooki ja Outlook Expressiga töötav Plaxo on vähe ruumi võttev tasuta tarkvara, mida saab internetist laadida. Lingi Plaxo kiireks kasutamiseks saab tekitada ka Outlooki ikoonireale. Plaxo kasutaja saab enda loodud kontaktide andmebaasile üle turvakanali ligi ka veebibrauseri vahendusel, kui ta on enda arvutist eemal.

MicroLinki marketingi- ja kommunikatsioonijuht Jüri Kaljundi võttis Plaxo esmakordselt kasutusele aasta eest, kui mitmed tema Lääne päritolu IT-ala tuttavad hakkasid selle kaudu oma kontakte saatma. ?Sel hetkel oli Eestis Plaxo kasutajaid vähe, ehk vaid kümmekond minu paarisajast tähtsamast kontaktist vastas,? meenutab ta mullust aprilli. Kuid eelmisel aastal ta ka lõpetas ajutiselt Plaxo aktiivse kasutamise, põhjuseks sünkroniseerimise probleemid kahe erineva arvuti Outlookiga: üks koduarvutis, teine sülearvutis. ?Millegipärast Plaxole selline süsteem ei meeldinud ning teatud kontaktid hakkasid topelt tekkima, mis ajas ka aadressiraamatu segi,? selgitab ta. See pole Kaljundi sõnutsi küll vaid Plaxo probleem. Ka mõned Palmi rakendused, kui neid samaaegselt mitme arvuti peal kasutada, teevad sarnast nalja, ju siis pole ette nähtud, et ühel inimesel oleks rohkem kui üks arvuti, nendib ta.

Hoolimata enam kui aastasest levikust Eestis on Kaljundi sõnul täna Plaxole vastajaid ikka vähe, hetkel ehk kümnendik tema kontaktidest. ?Üldiselt vastavad ärksamad IT-alaga seotud inimesed, kes katsetavad uuemaid asju ka muidu rohkem. Kriitiline mass aga hakkab vist täituma, mistõttu soovitan küll kõigil Plaxo kasutusele võtta,? lisab ta. Kaljundi ütlusel aitab Plaxo hästi vältida, et aadressiraamat poleks vanade kontaktidega risustatud. ?Muidu on tihti olukord, et arvutis on teil küll tuttavad nimed, kuid nende e-posti aadressid on muutunud. Ja isegi siis, kui inimene teile e-kirjaga teada annab, mis on tema uued andmed, kes see ikka viitsib neid käsitsi tabelitesse sisestada,? räägib ta. Plaxo abil saate oma kontaktibaasi lisaks e-aadressile ka inimese telefonid, töö- ja koduaadressid ning lisainfo näiteks sünnipäeva kohta. Kui mõni kuu tagasi hakkas Plaxo kasutajaid Eestisse juurde tekkima, installeeris Kaljundi selle tarkvara uuesti. Hetkel kasutab ta seda vaid sülearvutis, mille kaudu liigub ka enamik tema e-kirju. Seda, kas Plaxo uuemad versioonid kahe arvuti vahel sünkroniseerimist toetavad, pole Kaljundi veel testinud.

  • Meigo Pruudel, Tequila AD projektijuht:
    Hetkel olen juba Plaxo süsteemist lahkunud. Avastasin enda jaoks selle tarkvara tänavu jaanuaris. Nimelt saatis äripartner palve, et ma uuendaksin tema andmebaasis enda kontaktid, pärast seda mõtlesin ka näppu proovida, esimeseks kaheks õhtuks oli mänguasi missugune. Eelistasin Plaxot just mugavuse ja kiiruse pärast, sest pole midagi lihtsamat, kui saata kolleegidele-partneritele e-kiri, et palun oma andmed üle vaadata ja parandada, kui nendes on vigu. Kasutasin Plaxot ühekordselt, eesmärgiga korrastada oma andmebaas vajalike inimeste täpsete andmetega, kuna elu on läinud kiireks ja on pidevas muutumises, mis tähendab, et mõned andmed olid lihtsalt muutunud.

Tänaseks on andmebaas korras ja olen tulemusega rahul, kuigi mõnel korral tundus, et Plaxo ?pani pange? sellega, et muutis juba uuendatud andmed ise mingil põhjusel vanaks tagasi. Miks nii, ei saanud ma aru. Millised olid mu kontaktide reaktsioonid Plaxo e-kirjale? Üks ja mitte just väike osa arvas, et olen äkki viirusega hakkama saanud. Aga teine osa on nüüd endalegi Plaxo avastanud ja palunud mul oma andmed korrastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing