Hansa aktsia tõusnud pool kuud järjest

Raivo Sormunen 30. märts 2004, 00:00

Eile taas uue rekordtasemeni tõusnud Hansapanga aktsia pole pärast 12. märtsi ühelgi päeval languskibedust tundnud.

Väärtpaberi viimase üheteistkümne börsipäeva kehvim päev oli 17. märts, mil pangaaktsia sulgemishind jäi võrreldes eelmise päevaga samaks. Kokku on antud perioodi jooksul Tallinna börsi juhtaktsia tõusnud täpselt kümnendiku võrra ja jõudnud 405,25 kroonini (25,90 euroni). Eilseks tõusunurgaks jäi 0,6% ja käibeks 18 miljonit krooni. Ülejäänud börsiseltskonna kogukäibeks jäi vaevalt poolteist miljonit krooni.

Suurimaks Hansapanga aktsiat edasiviivaks jõuks tuleb pidada möödunudneljapäevast fondiemissiooni teadet, mille järgi emiteeritakse mai alguses iga olemasoleva aktsia kohta kolm uut aktsiat. Paraku on see vaid emotsionaalne uudis, mis mitte mingil moel ettevõtet säravamaks ei muuda. Pole ju mitte mingit vahet, kas pangal on 79,4 või 317,4 miljonit aktsiat. Fondiemissiooni ainsaks plussiks on see, et selle tulemusena võib Hansapanga aktsionäriks saada juba saja krooni eest ning petlikult võib aktsia tunduda odav.

Lisaks võib aktsiale (pikas perspektiivis ka teistele vähem kaubeldavatele Tallinna börsi aktsiatele) positiivset mõju avaldada see, et Eestist räägitakse välismeedias sellel nädalal tänu NATOga liitumisele tavapärasest enam. Vaid veidi üle kuu on jäänud aega ka Euroopa Liiduga ühinemiseni. Siis võivad Eesti ja ka teised Ida-Euroopa liitujad praegusest veelgi enam välistähelepanu alla sattuda.

Hansapangale on hästi mõjunud panga Venemaa-suunalise tegevuse hoogustumine.

Panga 2003. aasta aruande kohaselt teenis Hansapanga grupp 2,05 miljardi krooni suurusest aastakasumist 81 mln krooni Venemaalt. Veel aasta varem Venemaad panga jaoks praktiliselt ei eksisteerinudki.

Positiivne on ka Hansapanga möödunud aasta lõpus üles seatud strateegiline eesmärk, mis näeb 2007. aastal panka nüüdisaegse finantsinstitutsiooni võrdkujuna Euroopas.

Ülejäänud Tallinna börsil oli eile väga rahulik. Vaid Harju Elektri aktsia kosus marginaalse käibe najal uue rekordtasemeni, 129,08 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing