Ericsson lubab tuleval aastal aktsionäridele taas dividende maksta

Sirje Rank 07. aprill 2004, 00:00

Nii ütles eilsel pressikonverentsil enne aktsionäride üldkoosolekut Ericssoni tegevjuht Carl-Henric Svanberg, vahendas Dagens Industri. ?Tuleval aastal maksame dividende, kui aktsionäride üldkoosolek nii otsustab,? ütles Svanberg. Viimati maksis Ericsson dividende 2001. aastal.

Tänu ulatuslikule restruktureerimisprogrammile on Ericsson vähem kui kolme aastaga vähendanud töötajate arvu 107 000-lt 47 000-le. Selle abil on Ericssoni tegevuskulud alanenud 88 miljardilt Rootsi kroonilt 37 miljardile kroonile. Varem suurtes kahjumites firmal on nüüd kassas 27 miljardit krooni. ?Seisame nüüd kindlal pinnal ja meil on ala üks tugevamaid finantsseise,? ütles Svanberg.

Ericsson valis eilsel aktsionäride koosolekul ka uued osakondade juhid. Ericsson teatas, et nimetab ametisse Kurt Jofsi, Bert Nordbergi ja Björn Olssoni.

Ericssoni kontserni access-haru juhtimise võtab üle Kurt Jofs. Bert Nordberg vastutab müügi- ja turunduse valdkonna eest. Olsson asub juhtima süsteemilahenduste osakonda.

Ericssoni tootmisjuht ja asepresident Per-Arne Sandström, kes juhtis kontserni restruktureerimist, astub oma kohalt tagasi 30. juunil sel aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing