Millised kogemused on teil mobiilioperaatori vahetamisest?

ÄP 20. aprill 2004, 00:00

Tõnis-Koit Pihu, ASi Võru Auto juhataja
Võru Auto oli paar aastat üheaegselt kahe operaatori klient ? 40 töötajat kasutas Tele2 numbreid ja veidi üle kümne oli EMT võrgus. Kuid Tele2-l polnud toona piiriäärsetel aladel korralikku levi. Näiteks Koidula ja Luhamaa piiripunktides oli küll Vene operaatorite levi, Tele2-l mitte. Meil liiguvad autod lautade ja poodide vahel, neil peab levi ikka olema. Teiseks oli Tele2 võrk suuremate pühade, näiteks jõulude ajal mitu päeva lukus ? ei saanud rääkida.

Mullu läksime firma kõigi numbritega EMT võrku üle. Uue operaatori valikuga kaasnenud telefoninumbrite vahetus meid väga ei häirinud, sest mobiile kasutavad meil autojuhid, kes ei pea klientidega eriti suhtlema. Seega ei tekkinud probleemi klientide teavitamisega uutest numbritest. Kui kahte operaatorit võrrelda, siis telefonide arv on meie firmas tõusnud, kuid samas pole sidekulud suurenenud. Räägime ise vähem ja ka kõneminuti hinnad on langenud.

Tõnu Toom, ASi Infotark tehnika- ja haldusdirektor
Oleme kogu firmaga Radiolinja võrgus, lisaks kasutame Elioni andmeside- ja tavatelefoniteenust. Radiolinja partner Uninet ei suuda veel kõigis meile vajalikes Eesti linnades andmesideühendust pakkuda, Tallinna kontorite ühendamisega neil probleemi poleks. Samas tahaksime osta kogu sideteenust ühelt operaatorilt, suuremaks kliendiks olemine annaks meile rohkem soodustusi ja ühe partneriga suhtlemine muudaks ka raamatupidamise töö kergemaks.

Meie firma kasutas alguses EMT numbreid, 5?6 aastat tagasi läksime Radiolinjasse. EMT käitus toona meiega liiga jäigalt, Radiolinja oli paindlikum. Seni pole me operaatori vahetust kahetsenud. Jätsime vanad EMT numbrid oma tuttavatele, et sinna tulevate töökõnede info jõuaks ikkagi meile. Praegu oleks numbrivahetus palju raskem, sest mobiilikasutajaid on kümnetes kordades rohkem, samuti tuleks numbrivahetusest teavitada palju suuremat hulka välispartnereid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing