EPL: Prantslased soovitavad trammi Lasnamäele viia

21. aprill 2004, 07:58

Tallinna ühistransporti uuriv Prantsuse firma Systra soovitab luua rohkem linnaosasid ühendavaid liine ning pikendada trammiliine elamurajoonide suunas.

Prantsuse ekspertide hinnangul on ühistranspordi ülesehitus liiga kesklinnakeskne ning ei ühenda piisavalt erinevaid linnaosasid. Rohkem on vaja sõlmpunkte, kus reisijad saaksid mugavalt ühel liinilt teisele ümber istuda, kirjutas Eesti Päevaleht.

Systra andis linnavalitsusele aru pool aastat kestnud töö esimesest etapist, mille käigus uuriti transpordivoogusid ja elanike arvamusi ühistranspordi kohta.

6000 inimese seas korraldatud küsitluse esialgsed tulemused näitavad, et ühissõidukeid kasutab 41 protsenti elanikest. Peamiselt liigutakse kesklinna või kesklinnast välja, Lasnamäelt ja kesklääne piirkonnast. Teiseks liigutakse palju linna läbivatel suundadel, näiteks Põhja-Tallinna ja Nõmme vahel. Transpordivõrk on Tallinnas üles ehitatud nii, et enamik liine lõpeb kesklinnas, seega peavad paljud seal ümber istuma.

Abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul esimese etapi tulemused tema jaoks suuri üllatusi ei pakkunud. Mõni hea tähelepanek oli Vitsuti sõnul uuringus siiski. ?Ühest küljest märgiti, et linn on päris hästi transpordivõrguga kaetud, teisalt aga, et väljaarendamist vajavad ümberistumiskohad ühest transpordivahendist teise,? tõi abilinnapea välja. Systra leiab oma järeldustes, et kehv juurdepääs ühissõidukitele, eriti trammidele-trollidele mõjub ühistranspordi imagole halvasti.

Järeldustes leiab firma, et Tallinn peaks ühendama eri transpordiliike, pikendama trammiliine suure asustustihedusega elamurajoonide suunas ning mõned bussiliinid ümber korraldama, nii et need pigem läbiksid linna, mitte ei lõpeks kesklinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing