Nii soomlased kui Eesti reederid valmistuvad agaralt kahe nädala pärast käivituvaks viinaralliks.
«Soomes oodatakse 1. maid pikisilmi,» ütles Postimehele Tallinna sadamas ennast Helsingi laevale sättinud 25aastane Teppo. «Praegu viin koju kahe pappkastiga õlut ja liitri viina, kuid Vappuks tulen jälle Tallinna, et siit juba tunduvalt suurema alkoholikogusega koju naasta.»
Samas valmistuvad nii kauplused kui Tallinna-Helsingi liini laevafirmad üksteist üle trumbates maipühade ajal algavaks viinaralliks. Turun Sanomate andmetel pakub näiteks Silja Line reisijatele võimalust tellida alkohol ette ja jätta transport laevafirma korraldada.
«Reisija võib tellimuse ette teha kas interneti kaudu või reisi ajal. Ta tasub tellimuse eest Tallinnas,» ütles Silja Line?i infojuht Tuomas Nylund.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettetellimuste võtmine võimaldab laevafirmadel paigutada last trümmi, et see ei võtaks salongis ruumi. Sellisel juhul väljastab firma kauba Helsingi sadamaterminalis. Lisaks ehitab Silja praegu ettetellimuste pakkimiskeskust Tallinna sadamasse, kust autoga reisivad kliendid võivad samuti alkoholi osta ja selle kohe autosse pakkida.
Silja võttis eeskuju Prantsusmaa ja Suurbritannia vahelisest laevaliiklusest.
Ka Tallink plaanib samasisulist teenust. Tallinki finantsjuhi Marek Mägi sõnul arutatakse praegu, mismoodi alkoholi müük logistiliselt korraldada. «Kiirlaevadel tuleb ilmselt mõned autod maha jätta ja nende asemel alkohol autotekile paigutada,» märkis Mägi.
Mägi sõnul on tänavu maisse broneeritud ka tublisti enam pileteid kui aasta varem. «Prognoosime siiski, et reisijate arv üle kümnendiku ei kasva,» ütles Mägi.
Citymarketite juhi Riho Maureri sõnul on kauplustes tehtud alkohol paremini kättesaadavaks.
«Sadamast hakkab käima otsebuss Haabersti Citymarketisse, et soomlasi ka sinna meelitada,» ütles Maurer. «Kes soovivad osta alkoholi suuremates kogustes, võivad juba komplekteeritud alkoholikogused autodele laadida spetsiaalselt estakaadilt ja nii ei sega nad teisi ostjaid,» kirjeldas Maurer uuendusi.