Kohtla-Järve jõujaamas peatati suveks energia tootmine

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 12:13

AS Kohtla-Järve Soojus peatas suveks soojusenergia tootmise.

Vastavalt sõlmitud lepingule toodab Kohtla-Järve tarbijatele suveperioodil soojusenergia AS Fortum Termest, teatas Kohtla-Järve Soojuse esindaja. Fortum Termest asus Kohtla-Järve tarbijate soojusenergiaga varustamiseks auru tarnima alates 17. aprillist.

?Seiskasime Kohtla-Järve soojuselektrijaamas suveperioodiks energia tootmise majanduslikest kaalutlustest lähtudes,? ütles AS Kohtla-Järve Soojus juhatuse esimees Toomas Niinemäe pressiteate vahendusel. ?Kuna suvel on tarbijate soojusenergia tarve väga väike, oleks ka meie jõujaama kasutegur väga madal. Seetõttu leppisime Fortum Termestiga kokku, et ostame neilt auru ja meie jaam töötab boiler- ja pumbajaamana, soojendades ja pumbates võrguvõrguvett,? lisas Niinemäe.

Lepingud kehtivad 17. aprillist 30. septembrini. Koostööd on võimalik madalate soojuskoormuste korral pikendada ka oktoobri kuusse, mil soojuselektrijaama käitamine võib olla sooja ilma tõttu majanduslikult ebaefektiivne. Kohtla-Järve jõujaam kasutab kütusena põlevkivi.

Kohtla-Järve soojuselektrijaama osad töötajad on suveperioodil korralistel ja osaliselt tasustatavatel puhkustel. Ülejäänud on seotud suviste regulaarsete tööde ja jaama remonditöödega.

Koostööd on kaks naaber-energiaettevõtet rakendamas juba neljandat suve. Koostöö tulemusel on mõlemad osapooled oluliselt vähendanud heitmeid keskkonda ja säästnud energiavarusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing