EPL: Altkäemaksu andnud ärimeest ähvardab vangla

05. mai 2004, 07:49

Tubakaärimees Vahur Jegorovit ähvardab kolmeaastane vangistus, sest kuigi mees väidab, et teda provotseeriti altkäemaksu maksma, räägivad tõendid tema vastu.

Eile Tallinna linnakohtus lõppenud protsessil nõudis prokurör Kristel Siitam-Nyiri TRC Tubaka omanikule Vahur Jegorovile altkäemaksu andmise ja tõendi hävitamise eest kolmeaastast reaalset vangistust. ?Temavastased tõendid on nii korralikud ja kuritegu hästi tõendatud,? ütles prokurör Eesti Päevalehele. ?Kuna ennast jätkuvalt õigustav Jegorov pole juhtunust mingeid järeldusi teinud, siis oleks reaalne vangistus edaspidi õpetuseks kõigile teistele altkäemaksu pakkujatele.?

Siitam-Nyiri sõnul on pakutud 450 000kroonine altkäemaks tema üheksa-aastase praktika jooksul suurim.

Kohtualuse kaitsja nõudis samas oma kliendi täielikku õigeksmõistmist põhjendusega, et Jegorovit provotseeriti kuriteole. Meedias järjekindlalt oma süütust kinnitava Jegorovi väitel tegid tema tuttava naisterahva tollitöötajast vend ja maksuameti revisjoniosakonna juhtivtöötaja ise ettepaneku, et läbiotsimisel maksuametisse sattunud ümbrikupalga maksmise tõendid on võimalik altkäemaksu eest kõrvaldada.

Samas näitavad uurimise materjalid vastupidist ? neli päeva pärast tema firmas korraldatud läbiotsimist lasi Jegorov ühel pühapäevasel päeval sõidutada end kuriteo matkimises osalenud tollitöötaja koju, kus ta varem kunagi käinud polnud.

Tollitöötaja ja Jegorovi hilisematest, rohkete vandesõnade saatel kulgenud vestluste salajaste lindistuste protokollist, mida on ligi 60 leheküljel, selgub mitmel korral, et ärimees oli ise juba eelnevalt otsinud võimalusi pahanduste vältimiseks maksuameti valdusse sattunud tõendite kättesaamiseks.

Kohus teeb oma otsuse ärimehe suhtes teatavaks järgmisel nädalal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing