Gruusia on rahul, et sattus maailma 16 vaeseima riigi hulka

07. mai 2004, 16:45

Gruusia sattus 16 maailma vaeseima riigi hulka, millele antakse abi majandus- ja demokraatlike reformide läbiviimiseks.

USA välisministeeriumi avalduse põhjal antakse majandusabi sellistele riikidele nagu Benin, Cabo Verde, Ghana, Lesotho, Madagaskar, Mali, Mosambiik, Senegal, Armeenia, Gruusia, Mongoolia, Sri Lanka, Vanuatu, Boliivia, Honduras ja Nicaragua.

'Veel kuu aega tagasi teatasid USA esindajad, et pole mingit võimalust, et Gruusia satuks sellesse nimekirja', ütles peaminister Zurab ?vania. Ta tänas USA välisministrit Colin Powelli, kes 'isiklikult võitles selle eest, et Gruusia saaks selle programmi osaliseks ilma raskeid protseduure läbimata'.

?vania sõnul on tegemist unikaalse programmiga, mis näeb ette tõsise finantstoetuse andmist mitte lihtsalt riikidele, mille elanike sissetulek inimese kohta on väiksem kui 1500 dollarit aastas, vaid üksnes neile, kus lisaks sellele on selged näitajad, mis peegeldavad efektiivset võitlust korruptsiooniga, valitsuse reaalseid samme riigivalitsemise protsessi parandamiseks jmt.

Jutt on kümnetest miljonitest dollaritest tagastamatust abist, lisas Gruusia peaminister. 2004. aastal finantseeritakse programmi 1 mld dollari ulatuses, 2005 - 2,5 mld, 2006 jõutakse igaaastasele tasemele 5 mld dollarit.

<#RIA Novosti=http://www.rian.ru/rian/intro.cfm?nws_id=584885>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing