Suurketid jagavad omavahel üksikpoode üksikauplusi

Andres Kärssin 13. mai 2004, 00:00

Paari aasta eest ennustatud üksikpoodide liitumine kettidega on praeguseks hoo sisse saanud, seda eriti endiste ABC-tüüpi kauplustega Mustamäe ja Õismäe piirkonnas.

Leedu VP Market avab oma esimesed discounter?id Tallinnas endistes Liivaku ja Tedre kauplustes, samuti on leedulaste poodi oodata Maardusse. Rimi ketti lisandub Nurmenuku kauplus ning ilmselt ka Viimsi Marketi toiduosakond.

Kodumaistest kettidest asub Comarket suvest tegutsema praegusesse Marja kauplusse. OG Elektra sai hiljuti kasutusvalduse Lasnamäel Paasiku 2, kuhu kevadeks rajatakse uus kauplus. Lisaks on ettevõttel ostetud kinnistu Ehitajate tee 41 ja võimalik on ka OG Elektra asumine ühte praegu teadaolevalt müügis olevatest Känguru-keti poodidest ? Tammsaare tee 93 kauplus sobib Elektra-keti formaadiga.

?Meie ni?? on lähikauplused ? neid on Tallinnas küll ja küll, mida võtta,? ütles OG Elektra omanik Oleg Gross. Ta märkis oma uutest poodidest rääkides, et Paasiku piirkonnas konkurente pole. Ehitajate teel saab detailplaneeringu menetlemise tõttu kaupluse ehitustööga alustada ilmselt järgmise aasta suvel. Grossi sõnul oli ta huvitatud ka Nurmenuku poest.

Comarketi nõukogu esimees Jüri Vips möönis, et laienemiste kohta ei taha keegi täpselt rääkida. Ta lisas, et Comarketil on koostööpartnerid edasiseks olemas: ?Hoiame oma stiili, Tallinnas toimub tänavu keti brändimine.? Vips ütles, et kui praegu tegeleb Comarket suuremate poodidega, nagu seda oli 800ruutmeetrise pinnaga Marja kauplus, siis järgmisel aastal on järjekorras väiksemad.

Rimi keti juht Karmo Kaas-Lutsberg ütles, et üksikpoodide ketistumise trend on vältimatu, sest üha tihenevas konkurentsis nii kaupade hinnataseme kui ka ostukeskkonna ja turundustoe osas ei suuda üksikud kauplused ketikauplustega võistelda.

VP Marketi Tallinna büroo juhataja Ireen Mitmanni sõnul on raske prognoosida, millal avatakse kauplused Sütiste ja Nõmme teel: ?Teeme kõik selleks, et need avada juunis.?

Marja poe omanikud rendivad kauplusepinna alates 1. juulist välja Comarketile, sest üksiküritajana tegutsemine hinnakonkurentsis suurkettidega osutus raskeks.

?Selge see, et ühe poega läheb tänases jaekaubanduse konkurentsis raskeks,? ütles Marja poe omanikfirma ASi Marja MR juhatuse liige Eva Nõulik. Ta lisas, et viimaseks ajendiks oli Säästumarketi avamine Marja poe kõrval tänavu veebruaris ? ühe kauplusega on mõttetu võidelda Kesko kontserni pakutavate hindade vastu.

Nõuliku hinnangul on selle aasta lõpuks suuremad üksikpoed ühinenud kettidega, kes praegu võimalikele laienemiskohtadele aktiivselt silma heidavad: ?Neil on kõigil suured plaanid ? tahavad Tallinna 30 poodi saada ning seetõttu käivad taotlemas ühtesid ja samasid kauplusi.?

Nõulik lausus, et lisaks Comarketile peeti pikalt läbirääkimisi ka leedulaste VP Marketiga. ?Esiteks ? meie kontseptsioon ja Comarketi kontseptsioon lähedasemad,? selgitas ta valikut, viidates muu hulgas sellele, et VP Market oleks hoonest palju lammutanud ja poe oma nägu teinud. ?Teiseks ? tegemist on Eesti kaubandusega.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing