Merko Ehituse Läti tütarfirma jätab konkurendid pika ninaga

Annika Matson 24. mai 2004, 00:00

Merko Ehituse möödunud aasta 2,7 mld kroonisest käibest tuli 263 mln krooni ehk ligi kümnendik Lätist ja 434 mln krooni ehk 16% Leedust.

Merko Ehituse tütarfirma Merks ehitab suure tõenäosusega Riia jäähokihalli, lükates kõrvale viiest Läti ehitusfirmast koosneva konsortsiumi.

Riia jäähokihalli ehitamise lepingu maht oleks Merko Ehitusele selle aasta suuruselt kolmas. Ajakirjanduse andmetel läheks jäähalli ehitus maksma 26 miljonit eurot ehk 407 mln krooni. ?Riia jäähokihalli ehitamine oleks kontsernile sel aastal üks suuremaid lepinguid Eesti Kunstimuuseumi ja Muuga kivisöeterminali ehitamise järel,? ütles Merko Ehituse juhatuse liige Alar Lagus.

2006. aasta maailmameistrivõistluste korraldamiseks vajaliku Riia jäähokihalli ehituse kavatseb enda kanda võtta Merks, ütles neljapäeval pärast Merksi juhtide ja Riia linnavalitsuse esindajatega kohtumist Läti Jäähoki Föderatsiooni president Kirovs Lipmans. Tema sõnul otsustas Riia linnavalitsus mitte vastu võtta Läti ehitusfirmade konsortsiumi seatud suuri tingimusi.

?Läti konsortsium nõudis Riia linnavalitsuselt võetavatele laenudele garantiid ja hoone väljaostu pärast selle valmimist,? põhjendas Lipmans linnaametnike keeldumist Balti riikide venekeelsele majanduslehele Biznes & Baltija. Konsortsiumi kuulusid Läti ehitusfirmad Kalnozols, Latvijas Energoceltnieks, RBS Skals, Re & Re ja Skonto.

Merksi konkurendi Skonto juht Guntis Ravis on siiani veendunud, et Läti ehitusfirmadekonsortsiumi ettepanek oli Riia linnale soodsam ja ka läbipaistvam.

Lipmansi andmetel kinnitas Merksi juhtkond neljapäeval Riia linnavalitsuse esindajatele, et on valmis võtma kogu ehituse enda vastutusele. Ka Riia linnavolikogu linnaarendusosakonna esimees Andris Ameriks märkis, et Merksi juhtkond oli nõus linnavalitsuse seatud tingimustega. Tema sõnul nõustus Merks ka sellega, et kui kompleks ei saa valmis õigeks ajaks, siis tuleb maksta 3 miljoni Läti lati (ligi 72 miljonit krooni) suurune trahv. Samas kinnitas Ameriks ajakirjandusele, et volikogu ei hakka esitama ehitajale lisatingimusi.

Aasta alguse börsiteates kirjutas Merko Ehitus, et jäähokihall, mis kerkib Riia linnas Skanstesi tänava piirkonda, peaks valmima järgmise aasta esimeseks septembriks.

Riia linnavalitsus, Läti Jäähoki Föderatsioon ja ASi Merko Ehitus Läti tütarettevõtja Merks taastasid Riiga multifunktsionaalse spordi ning vaba aja keskuse rajamise üle peetud läbirääkimised, teatas Merko Ehitus reedel börsile.

Planeeritava kompleksi orienteeruv pindala on 33 000 m2, hoone mahutab umbes 12 000 külastajat ning peab valmima 2006. aasta jäähoki maailmameistrivõistlusteks. Ettevõte toonitas, et ei ole veel sõlminud lepingut kompleksi ehitamiseks.

Lõpliku otsuse selle kohta, et Merks saab jäähokihalli ehituse lepingu, võib Riia linna valitsus vastu võtta juba sel nädalal, ütles Merksi finantsdirektor Oskars Ozolins. Tema sõnul on 90 kuni 95 protsenti kindel, et Merks seda jäähalli nüüd ehitama asub. Hetkel on Merksi suurim projekt Lätis Hansabanka peahoone ehitus.

Iga päevaga jääb Läti Jäähoki Föderatsioonil vähemaks aega, tõestada Rahvusvahelisele Jäähoki Föderatsioonile, et nad on ikkagi võimelised maailmameistrivõistlusi läbi viima. Viimane tähtaeg ehitaja leidmiseks ja tõestamaks, et Läti suudab maailmameistrivõistlused korraldada, on 1. juuli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing