Sakult keskpärased tulemused

Alvar Jõgeva 28. mai 2004, 00:00

Saku Õlletehas avaldas eile majandustulemused, mis esmapilgul tundusid positiivsed, kuid lähemal uurimisel oli tegu keskpärase raportiga.

Eesti õlleturu liider Saku Õlletehas teatas ligi 10protsendilisest käibe kasvust ja 0,6 miljoni kroonisest kasumist. Käibe kasv oli positiivne, kuid selle aasta esimese kvartali kasumis ei sisaldunud dividendide tulumaksukulu. Parema ülevaate saamiseks tuleb võrrelda ärikasumit, mis kahanes eelmise aasta 1,26 miljonilt kroonilt ligi poole miljoni kroonini. Kuigi käive kasvas üsna jõudsalt, kasvasid kulud siiski kiiremini. Käive kasvas 9,6 protsenti, kuid kulud kasvasid 10,8 protsenti, mis viisid ärikasumi vähendamiseni. Siiski on Saku jaoks tegu sesoonselt nõrga kvartaliga ja palju olulisem on jälgida suveperioodi, seega pole mõtet väga kaugeleulatuvaid järeldusi teha.

Kuigi analüütikud on suhteliselt negatiivselt meelestatud õlleturu liidri suhtes, pakub aktsia üsna stabiilset ligi 5protsendilist dividenditootlust. Seega on igal juhul kasulikum aktsiaid hoida kui näiteks raha hoiustada. Saku tulemused elevust ei tekitanud, aktsia langes ühe väiketehingu käigus 0,56 protsenti.

Üsna ootuspäraselt oli ka eile suur käive Norma aktsiatel, kuna osa maksude optimeerimise eesmärgil tehtud aktsiaplokid liikusid tagasi. Norma sulgus eile alla 100 krooni. Põhjuseks oli dividendiõiguse kadumine, mille tulemusena peaks aktsia kukkuma vähemalt 5 krooni võrra. Norma sulgus eile 98,57 kroonil, mis eilsega võrreldes tähendas langust 5,95 krooni võrra ehk 5,69 protsenti.

Minu jaoks üsna oodatud oli ka Harju Elektri aktsia langus. Põhjuseid tuleb otsida Helsingi börsilt, kus firma finantsinvesteering PKC Groupi aktsiatesse on hakanud langema. Kommentaari kirjutamise ajal maksis PKC aktsia 23 eurot, mis tähendaks Harju Elektrile selle kvartali tulemustesse 14,6 miljoni krooni suurust kahjumit väärtpaberite langusest, seda juhul, kui aktsiahind jääb samale tasemele. Harju Elektri aktsia langes eile 1,37 protsenti. Kui PKC aktsiad jätkavad langust, peaks sama juhtuma ka Harju Elektriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing