Uued autonumbrid säästavad riigile aastas 10 miljonit krooni

Villy Paimets 01. juuni 2004, 00:00

Riigil võimaldab see aastas kokku hoida vähemalt 10 miljonit krooni.

?Me oleme juba 1993. aastast liikluskorraldusvahendeid tootnud, meil on Pääskülas selleks osakond, kus töötab üle 20 inimese ning mille käive on umbes 20 miljonit krooni aastas,? ütles Teede REV-2 peadirektor Peeter Vilipuu. ?Seega, kogemusi on meil kuhjaga, meil ei olnud mingit õigustust hankel mitte osaleda.?

?Meile on see kasulik veel seepärast, et liikluskorraldusvahendite turg kuivab talveks kokku, aga numbrimärke on kogu aeg vaja, seega saame rahavoogusid ühtlustada ning osakonna pidevalt rakkes hoida,? lisas Vilipuu.

Numbrimärkide hankimiseks korraldati riigihange esimest korda, seni valmistas neid AS Number, mida ajakirjandus seostas endise teede- ja sideministeeriumi kantsleri Ruth Martini perekonnaga.

AS Number müüs numbrikomplekte 265 krooniga, AS Teede REV-2 aga 62 krooniga.

?2002. aastal väljastati registreerimismärke üle 48 000 komplekti ja 2003. aastal ligi 58 000. Eeldades, et kogused ei vähene, on lihtne arvutada, et aastane kokkuhoid uue hankijaga on vähemalt 10?11 miljonit krooni,? sõnas ARKi peadirektor Tamur Tsäkko.

AS Number oma tegevuselt väidetavalt kasu ei saanud. ?Mingiks oluliseks sissetulekuallikaks see firma küll meie perele pole, välja arvatud poeg, kes on sealt saanud dividende,? ütles Ruth Martin eelmise aasta 27. novembri Äripäevas.

Odavamad numbrimärgid võimaldavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil üle vaadata registreerimismärgi taotlemisel makstav riigilõivu summa.

?Mul on hea meel, et oleme riigi seisukohalt saavutanud nii olulise kokkuhoiu. Olgu see järjekordseks tõestuseks, et avatud konkurents ja võrdsed võimalused kõigile on kokkuhoiu allikaks ning muudab süsteemi läbipaistvamaks,? ütles majandus-ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen.

Riigihankel osales üksteist ettevõtet, neist kvalifitseerus kümme. Osales ka AS Number, kes pakkus seekord hinnaks 178 krooni komplekti kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing