EPL: Venemaa turg ahvatleb siinseid värvitootjaid

01. juuni 2004, 08:11

Kohalikud värvitootjad ootavad Venemaa suunalt suurt müügikasvu, prognooside kohaselt oodatakse idaturult kuni mitmekordset müüginumbrite suurenemist.

Akzo Nobeli gruppi kuuluva ASi ES Sadolin tootmisdirektor Piret Minn ütles, et kontsern on ettevõttele seadnud suured kasvuambitsioonid seoses Venemaa turuga, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Nii jõulist kasvu, nagu me Venemaal tahame näha, Balti riikides enam ei juhtu. Tundub, et mõningad protsessid siin hakkavad stabiliseeruma,? ütles Minn.

Akzo Nobelil on praeguseks juba kaks aastat töötanud ka Moskvas asuv tootmisüksus ning seda toetav müügiorganisatsioon. ?Meie praegused ülesanded ongi seotud müügi poolega ? küll ka tootmine järele tuleb,? lausus ES Sadolini tootearendusjuht Andres Kehman. Ta lisas, et Venemaal on võimalik toodangu müügil teha väga suuri hüppeid. ?Pärast Euroopa Liitu astumist ootamegi üht sellist hüpet,? ütles Kehman.

Seni on ettevõtte põhirõhk olnud suunatud Moskvasse ja Peterburi, kus asuvate edasimüüjate kaudu on tooted esindatud pea kogu Venemaal. Edasine eesmärk on regiooniti tugevamalt kanda kinnitada ja seeläbi müüki kasvatada.

Suur osa Raplas tegutseva ES Sadolini toodangust läheb juba praegu ekspordiks. Eesti turule jääb vaid umbes viiendik toodangust.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing