Maailma telekomifirmad liidavad lauatelefoni- ja mobiiliteenuseid

Annika Matson 09. juuni 2004, 00:00

Eilne Financial Times kirjutas, et liitu kuuluvad näiteks Jaapani suurim mobiilsideoperaator NTT DoCoMo, Suurbritannia kontsernid BT (British Telecom) Group ja Eurotel, Prantsuse suuruselt teine telekomioperaator Cegetel, kveitsi Swisscom, Korea Telecom, Brasil Telecom ja Austraalia suurim telekomifirmade tehnoloogiaga varustaja Telstra. Lisaks veel Kanada kaablifirma Rogers.

Liidust on ise tahtnud kõrvale jääda Vodafone. France Telecomi mobiilsideüksus Orange väitis, et teda pole ühinema kutsutud.

Fiksside- ja mobiilsideteenuste ühendamisest on räägitud aastaid, aga nüüd on see saamas tehniliseks reaalsuseks. Mõlema valdkonna ühine arendamine võimaldaks kokku hoida kulusid. Samuti näevad fikssideoperaatorid ühendamises võimalust peatada klientide kolimine mobiilsidevõrku. Mobiilsideteenuse pakkujad loodavad, et ühendamine tagab kasvu üha enam küllastuvatel turgudel.

Firmad, kes on ühinenud, et pooldada fiks- ja mobiilsidevõrgu ühendamist, loodavad koos mõjutada tehnoloogia tootjaid, et need töötaksid välja standardi, mis võimaldaks kiiremini fikssidet ja mobiilsidet ühendada.

Samuti usuvad telekomioperaatorid, et ühinedes on nende hääl tugevamini kuulda ja nad saavad kiirendada tehnoloogia arendamise kulgu.

 • Valdo Kalm, EMT juhatuse esimees:
  Ka Eesti Telekomi grupis on mobiilsideüksuse EMT ja fikssideüksuse Elioni liitmise teema kaua aega üleval olnud.

Hetkel on meil käimas pilootprojekt, kus teenindame ühiselt nii fiks- kui ka mobiilsidega korraga 30 suuremat äriklienti.

Esimesed kokkuvõtted projekti õnnestumise kohta tehakse suvel ja siis otsustame ka, mis edasi saab.

Meie jälgime kõiki maailma trende. Fiksside ja mobiilside ühiseks pakkumiseks on kaks peamist põhjust: esiteks on ühisest teenindamisest huvitatud kliendid ise ja teiseks annab see kulude kokkuhoiu ja võimaldab efektiivsemalt majandada.

Kui palju kulusid selle arvel kokku hoida saaks, ma veel täpselt öelda ei oska.

Samas ei ole sel aastal veel plaanis tegeleda juriidiliste isikute kahe teenuse liitmise teemaga, küll käib pidevalt koostöö tihendamine kahe firma vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing