Virumaa Teataja: Rakvere Tsentrum kasvab poole võrra

09. juuni 2004, 08:33

Lähinädalatel algab Tsentrumi uue osa ehitus, mis toob Rakverre mitu uut kaubamärki, välikohviku ja maakonnas uued arhitektuurilised lahendused.

Tsentrumi arendusjuht Meelis Kähri rääkis, et konkurss Tsentrumi teise, Uno-X tankla poolse osa ehitaja leidmiseks on lõpule jõudmas ja juuni teisel poolel loodavad nad ehitusega alustada, kirjutab Virumaa Teataja.

?Hoone tuleb väga uhke,? lausus Kähri. Uue osa projekti autor on Eero Palm Palm-E arhitektibüroost. Projekt näeb ette ehitusel rohkelt klaasi ja metalli kasutamist.

Sissepääsud Tsentrumisse tulevad igale küljele. Kahte nurka ehitatakse nii inimestele mõeldud kui ka kaubaveoliftid, mida seni pole veel üheski Rakvere kaubanduskeskuses. Promenaadi poole on kavas paigaldada eskalaator, millel sõitjatel on läbi klaasseina silmside promenaadil jalutajatega.

Praegu ligi 6000 m² suurune Tsentrumi hoone kasvab ümberehitusega umbes 8600 m²-ni, millest kaubanduspinda on 5700 m². Hoone jääb sama pikaks kui praegu, kuid kaovad Uno-X bensiinijaama pool asuvad trepid ja terrass. Tsentrumi ja tankla vahele tuleb parkla umbes 30 autole.

Valmis peaks Tsentrumi uus osa saama novembri esimesel poolel ja rentnikud sisse kolima detsembris. Kähri rõõmustas, et kõik uued rendipinnad on juba soovijad leidnud ja lisas, et praeguseski osas on tühi veel ainult üks ruum. Umbes pooled Tsentrumi uutest rentnikest on tema sõnul kohalikud ärid, kes tahavad linnasüdamesse kolida, ja teine pool firmad, kes seni pole Lääne-Virumaal esindatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing