WiFi-levialad võimaldavad suvel töötada puhkere?iimil

Jako Bergson 15. juuni 2004, 00:00

Ometi pole väljaspool kontorit võrguühenduse saamine alati lihtne, sest peale vajalike tehniliste tugisüsteemide olemasolu nõuab väljaspool püsivõrku ühenduse loomine arvutikasutajalt tihti ka vastavaid lisaoskusi ja -teadmisi.

Eestis on ligi 300 WiFi leviala (vt www.wifi.ee ). Operatsioonisüsteemi Windows XP puhul leiab arvuti avaliku WiFi levialas ise uue võrgu, Windows 2000 puhul tuleb seadistada vastav profiil. Lisaks tuleb WiFi kasutamise eest paljudes kohtades maksta, enamasti saab seda teha SMSiga (Elioni võrgus on hind näiteks 22 kr ööpäeva eest).

Mobiili andmesidet GPRSi kasutades on võimalik internetti pääseda kõikjalt, kus on mobiiltelefoni levi. Samas tuleb seejuures arvestada, et ühenduskiirus on aeglane ja ühenduse häälestamine keeruline. Ja hind sõltub andmemahust, jäädes 30?40 krooni piiresse ühe megabaidi eest.

Täiendavalt peaks WiFi kasutamise juures tähelepanu pöörama turvaprobleemidele. Windows XP kasutajatel on sülearvutis personaalne tulemüür kohe olemas, see tuleb vaid eelnevalt sisse lülitada. Samas peaksid Windows 2000 kasutajad tulemüüri oma arvutile lisatarkvarana juurde hankima.

Peale WiFi levialade saab väljaspool kodukontorit võrku minna ka modemiühenduse kaudu. Et jõuda modemiühenduse abil oma serverisse, tuleb kasutada interneti sissehelistamisteenuse pakkuja telefoninumbrit. Kaugtööks on võimalik kasutada nii võõrast lokaalvõrku, kodust ADSLi kui ka mobiiltelefoni GPRS-ühendust. Ühenduse saamisel tekkivad tõrked võivad nende variantide puhul olla iga arvutikasutaja puhul väga erinevad. Neil, kellele piltlikult öeldes meeldib suvel nii lainelaual kui ka võrgus surfata, oleks kasulik läbida vastav koolitus. Näiteks presidendi kantselei avalike suhete juht Eero Raun märkis hiljuti toimunud vastavasisulise koolituse läbinuna, et taas kord sai talle selgeks, et moodsad tehnoloogilised lahendused on toredad asjad ja võivad edendada ka konkurentsivõimet. ?Aga näiteks Eesti riigi toimimist ainult nendele taandada võib olla ka riskantne,? lisas Raun. Sestap soovitan minagi n-ö online-puhkust planeerivatele ettevõtjatele liigse peavalu vältimiseks end võimalike probleemide ja lahendustega kurssi viia. q

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing