Andres Lipstok: lahendus peab tulema rahandusministri suu läbi

18. juuni 2004, 11:45

Riigikogu rahanduskomisjoni juht Andres Lipstok ütles, et transiidi käibemaksuprobleemidele peab lahendus tulema rahandusministri suu läbi.

'Lahendus peab tulema Taavi Veskimägi suu läbi,' ütles Lipstok. 'kui midagi ikka päris põleb, võib poliitilise otsuse teha ka tema asendaja.'

Lipstok mainis, et tema kätte jõudis möödunud nädalal ühe ettevõtja pöördumine transiidi käibemaksu küsimustes ja Lipstok vahendas selle rahandusministrile, kellelt vastust ootab.

'Vahel pole lahendus poliitiliselt võimalik,' ütles Lipstok. 'Ma ei kommenteeri seda enne, kui rahandusministeeriumi vastus on olemas,' vastas ta küsimusele, kas praegusel juhul on transiidivaldkonna ettevõtete maksuprobleeme võimalik lahendada.

Lahendust võib takistada poliitiline soov järgida maksimaalselt Euroopa Liidu direktiivide soovitusi, ehkki iga riik tohib paljudes maksuküsimustes otsuseid ka ise vastu võtta.

'Ma arvan, et ettevõtjad tahavad praegu saada väga tugevat garantiid,' ütles Lipstok. 'Loodan, et saab ka lihtsamalt, ilma seadust muutmata.' Selleks soovitas ta ettevõtjate katusorganisatsioonidel probleemide selgeksrääkimiseks istuda rahandusministeeriumi ning maksuametiga ühise laua taha.

Juhul kui ametnikega kokkuleppele ei jõuta, tõstatab Lipstoki sõnul maksuprobleemi koalitsioonis ikkagi rahandusminister.

Rahandusminister Taavi Veskimägi on puhkusel kuni 5. juulini. Teda asendab majandusminister Meelis Atonen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing