Lühim öö kolis suvesüdamesse

Ülle Hallik 09. juuli 2004, 00:00

Teated Pärnu uue kusnti muuseumist kõnelevad, et eelmisel aastal varjusurma suikunud lühima suveöö improvisatsioonivõistlus on ellu ärganud, kuid Pärnu dokumenaal- ja antropoloogiafilmide festivaliga ühte heitnud ja suvesüdamesse kolinud.

Ei saa kuidagi vastu vaielda Mark Soosaarele, kes võrdleb mängufilmi klassikalise muusikaga ja dokumentaalfilmi improvisatsiooniga. Esimesel juhul on loo kulg noodikirja või stsenaariumisse varem kindlalt paika pandud, teisel juhul ei tea ükski osaleja, mis järgmisena juhtuma hakkab. Mida teevad filmitavad su kaamera ees või millise käiguga üllatab lavapartner.

Improvisastioonivõistlusele registreerunud muusikute nimekiri tõotab muusikaliselt põnevaid tunde Pärnu uue kunsti muuseumi terrassil. Piisab kui nimetada Siiri Sisaskit ja Villu Veskit Eestist ning eksootilisi Mega Mongooliast ja Bird?i Hawaiilt. Või siis Sofia Rubinat, kes oma esimese suure auhinna võitis Pärnus lühima suveöö muusikafestivalil kuus aastat tagasi, olles tollal vaid 12aastane! Pole vist põhjust kahelda Mark Soosaare väidetes, et neiu improvisatsioonivõime on vahepealsete aastate jooksul väga võimsalt kasvanud ning et sel improvisastiooniööl seisab ees palju üllatusi.

Lühima suveöö festivalidest on tuttav, et improviseeritakse ühel ja samal etteantud teemal. Korraldajate tahtel ei tea võistlejad seda aga ette mitte rohkem kui paar tundi enne võistluse algust. On küll vihjatud umbes kümnekonnale loole Frank Sinatra ja Louis Armstrongi loomingust, kuid lõpliku otsuse langetab publiku silme all loos.

Niisiis, kes homme õhtul suvepealinnas tegevust otsimas, üks võimalus on osaleda Pärnu filmifestivali lõpetamisel ja auhindade kättejagamisel ning elada kaasa sellega ühilduvale suvesüdame improvisatsioonikonkursile. Kumb kummaks üle kasvab, sel pole Mark Soosaare hinnangul vahet. Tuleb lihtsalt kohal olla ja kell 9 õhtul läheb improviseerimiseks lahti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing