Reitinguagentuur Fitch tõstis Eesti riskireitingut

09. juuli 2004, 00:00

Valuutakohustuste reiting tõusis tasemele A ning üldreiting AA-. Eesti reiting on nüüd samal tasemel Malta ja Lõuna-Koreaga, teatab uudisteagentuur Bloomberg.

Leedu ja Läti reitingud tõusid tasemele A- ja üldreiting A+ ning Slovakkial tasemele AA- ja üldreiting AA+. Endise Jugoslaavia liiduvabariigi reiting on kõrgeim Euroopa Liiduga liitunud riikide seas ning on samal tasemel pikaaegse Euroopa Liidu liikme Kreekaga.

Eesti, Leedu ja Sloveenia võivad liituda euroga juba 2006. aasta lõpus või 2007. aasta alguses.

Kolm endist Nõukogude Liidu vabariiki on Euroopa Liidu kiireimini kasvavad majandused. Sloveenial on suurim sisemajanduse koguprodukt äsja liitunud Euroopa Liidu liikmete seas.

Tshehhi, Ungari ja Poola reitingud ei muutu sama kiiresti ja nende riikide eurole üleminek võib toimuda alles 2010. aastal või hiljemgi.

Hansapanga analüütiku Maris Lauri ütlust mööda Eesti reitingu tõstmine tasemelt A tasemele AA- Fitch agentuuri poolt kiiret mõju ei anna.

"Tegemist oli ootuspärase sammuga pärast Eesti liitumist valuutasüsteemiga ERM2, seepärast kohest ja kiiret mõju reitingu tõstmisel pole," ütles Lauri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing