PM: Pensionikindlustuse turul algas kauaoodatud ühinemine

15. juuli 2004, 08:59

Väikesemahuliste pensionifondide haldurid LHV ja Seesam otsustasid kulude kärpimiseks ja usalduse suurendamiseks jõud ühendada.

Eile teatasid LHV Varahalduse ja Seesam Varahalduse aktsionärid, et on otsustanud ettevõtted ühendada. Klientidele tähendab see ennekõike fondihaldurite usaldusväärsuse kasvu. Investeerimisstrateegiaid firmad esialgu muuta ei kavatse, kirjutab Postimees.

Samuti jäävad iseseisvalt tegutsema kõik kahe halduri viis teise samba ehk kohustusliku pensionikindlustuse fondi.

«Meil on nüüd kokku 10 000 teise samba klienti ning nende raha investeerimisel ei toimu ühendamise tõttu mingeid muutusi,» lubas LHV Varahalduse juhatuse liige Tõnno Vähk.

Kokku oli eilseks teise samba fondidega liitunud juba üle 380 100 kliendi. Ühinenud firma turuosa küünib seega ligikaudu 2,6 protsendini.

«Turuosas oleme küll väiksemad, kui algselt lootsime, ent kuna pensionikindlustus käivitus oodatust edukamalt, siis klientide arvu poolest oleme prognoosidest isegi ees,» sõnas Vähk.

Vähi hinnangul võib pensioniturul tulla ühinemisi veelgi, kui mõni kolmest pensionifonde haldavast pangast on nõus näiteks ERGO Varahaldust üles ostma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing