Elamuehitust Tallinna lähialadele soodustavad soodsama hinnatasemega elamu-krundid ja liitumistasud tehnovõrkudega, aga ka inimeste soov elada eemal linnakärast rahulikus ja looduslähedases piirkonnas.
Soodsale hinnale vastukaaluks tuleb tihti aga loobuda kaupluste ja teenindusasutuste lähedusest, heast juurde-pääsuteest, aga ka nt. kõrghaljastuse olemasolust. Siit tuleb välja kinnisvara põhiomadus, et kõige olulisem on asukoht ning seetõttu kehtib seaduspärasus ? mida odavamad on piirkonna elamukrundid, seda madalamalt on asukohaväärtus hinnatud.
Tallinna lähialadele rajatud elamupiirkondade elamukruntide hinnad jäävad üldjuhul vahemikku 150?350 kr/m² krundi üldpinna arvestuses ning kruntide tükihinnad algavad ca 200 000 kroonist.
Keskmiselt või keskmisest madalamalt hinnatud piirkondades on nõutud eelkõige väiksema pinnaga odavama hinnaklassi elamud, eelistatud on 120?150 ruutmeetri suurused väikeelamud hinnavahemikus 1,2?1,5 miljonit krooni.
Keskmisest erineva elamu müümine Tallinna lähialal sarnastes piirkondades on komplitseeritud, kuna eelkõige on ostu eelduseks sobiv st soodne hind.
Seetõttu ei pruugi sarnasel juhul elamu ehitusmaksumuseks ja krundi soetamiseks tehtud investeeringud ennast ära tasuda, kuna objekti turuväärtus on madalam kui nn asenduskulu. Tallinna lähialadel on otstarbekas ehitada keskmistele nõuetele vastav 120?150 ruutmeetri suurune ühepereelamu.
Kodu rajamisel Tallinna lähialale peaks mõtlema eriti asukohale, elamukrunti ostes ei tohiks alatähtsustada krundi väärtust ning selle osakaalu tervikobjekti hilisemas turuväärtuses, sest asukohaväärtus, st. krundi asukoht määrab elamu valmides objekti turuväärtuse.
Levinud on arvamus, et sain soodsa hinnaga krundi ja võin nüüd sellevõrra suurema-kallima elamu ehitada. Enamus inimesi ehitab endale kodu, ega kavatsegi seda kohe müüa ning ei pööra seetõttu tähelepanu kinnisvara hindadele piirkonnas, ega mõtle elamu turuväärtusele selle valmides.