23. juuli 2004 kell 7:00

EPL: Kiirlaevade liikluskiiruse piiramisel ei jõuta tegudeni

Kuigi juba eelmisel sügisel hakati arutama võimalust piirata kiirlaevade sõidukiirust Tallinna lahel, ei ole sellest siiani asja saanud.

Järellainetus lõhub endiselt linnalähedaste saarte randa ja on ohuks väiksematele paatidele-laevadele, kirjutas Eesti Päevaleht.

Aegna saarele sõitva laeva Aegna üks kahest kaptenist Tõnis Kose ütles, et sildumisega tema alusel probleeme ei ole, kuid muret teevad kiirlaevade lained.

?Kui laevad korraga mööduvad ja kail juhtub mõni väike laps olema, siis veemass võib ta üle kai viia. Laine, mis siis üle kai viskab, on ligi meetri kõrgune,? rääkis Kose.

?Maailmas on sellised asjad lahendatud laevade kiirusepiiranguga. Saarte lähedal sõidetakse väiksema kiirusega, aga siin pannakse kohe Tallinna juures täiskiirus peale,? märkis Kose.

Veeteede ameti meresõidu-ohutuse teenistuse juhataja René Siroli ei osanud öelda, kas laevaliikluse ohtlikkuse kohta on hakatud mingeid täiendavaid uuringuid tegema, veeteede amet selliseid uuringuid teinud ei ole. ?Viimatisel kohtumisel leiti, et kiirusepiirangu nõue ei ole piisavalt põhjendatud,? ütles Sirol.

Hetkel kuum