Nädalavahetusel sõitis Saaremaa vahet üle 30 000 reisija

26. juuli 2004, 11:43

Saaremaal toimunud festivali Õlletoober tõttu oli viimase kolme päeva jooksul Kuivastu-Virtsu liinil reisijad 31 438.

Kokku teenindas Saaremaa Laevakompanii (SLK) nädalavahetusel 44 556 reisijat ja 13 236 sõidukit, teatas ettevõte.

SLK klienditeenindusjuhi Anu Lombi sõnul oli reisijad sel nädalavahetusel napilt vähem kui möödunud aasta samal ajal. 'Valmistusime Õlletoobri nädalavahetuseks eriti põhjalikult, tuues liinile neljanda laeva ning kaasates liikluse korraldamiseks kail turvafirma, lisaks panime välja nn liikuvad kassad,' sõnas Lomp.

Tema sõnul suuremaid probleeme ei olnud, kuigi pühapäeva õhtune järjekord Kuivastu sadamas oleks võinud olla veelgi lühem kui sadamate haldaja AS Saarte Liinid oleks oma lubadustest kinni pidanud.

'Meie jaoks oli väga ebameeldiv üllatus terve pühapäevane päev kui Virtsu sadamas käis kail nr 1 killustiku laadimine vaatamata sellele, et kokkuleppe kohaselt pidi see algama ööl vastu esmaspäeva. Hinnanguliselt tähendas Saarte Liinide vastutustundetu käitumine pühapäeval Saaremaalt mandrile liikunud enam kui kümnele tuhandele inimesele vähemalt tundi aega täiendavat sadamas ootamist,' rääkis Lomp.

'Kõik oli kokku lepitud ja sadamate haldaja teadis suurepäraselt, et tegemist on kõige pingelisema nädalavahetusega Kuivastu-Virtsu liinil. Ühe kai ette teatamata kinnipanek kaubalaeva jaoks oli näkku sülitamine kõigile Kuivastu sadamas pühapäeval viibinud reisijatele,' lisas Lomp.

Saaremaa Laevakompanii teenindas möödunud aasta samal nädalavahetusel 44 954 reisija, sellest Kuivastu-Virtsu liinil oli reisijaid 32 506.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing