Valmis lahendus interneti turvaliseks jagamiseks

Alar Pardla 06. august 2004, 00:00

Seadme küljes on ka COM-port, kuhu saab ühendada tavalise või IDSN-modemi, et kasutada vajadusel sissehelistamisteenust.

Tänu dubleeritud välisühenduse kasutamise võimalusele sobib SGS360 ka firmadele, kus internetiühenduse olemasolu on tööks sama oluline kui õli sõiduauto mootoris.

Lisaks sellele on seadmel PCMCIA-port, kuhu saab ühendada eraldi müüdava spetsiaalse WiFi-kaardi. Kaardi olemasolul jagatakse välisühendust nii sisevõrgu kasutajatele kui ka WiFi levialas viibijatele. Kuigi visuaalselt tundub SGS360 küljes olevat standardne PCMCIA-port, saab seal kasutada ainult Symanteci valmistatud WLAN Access Point Add-Oni kaarti.

SGS360 administreeritakse võrgu kaudu. Esmasel käivitamisel tuleb oma arvuti ühendada sisevõrgu porti, veebilehitsejas avada sisevõrgu aadress 192.168.0.1/ ning seal ootab kasutajat kergesti arusaadav ingliskeelne veebikeskkond. Võrgu ülespanekul tuleb esimese tegevusena kindlasti ära muuta seadme administreerimise parool. Pärast seda aga saab hakata määrama arvutite õigusi, IP-aadresse ning ka tulemüüri funktsioone, saab avada või sulgeda teatud porte, vajadusel saab teha pordisuunamisi.

Seadme töökorda saamine võttis pärast lühiajalist kasutusõpetuse sirvimist aega vähem kui viis minutit. Karbist välja, juhtmed külge, WiFi-kaart sisse, vooluvõrku ja nupust tööle.

Ka veebiliidese kaudu tehtud esmane administreerimine ei võtnud rohkem aega kui mõned minutid ? ainsa parameetrina tuli paika panna välisvõrgu IP-aadress.

Suurema firma puhul, kus internetiühendus on juba kõigis arvutites olemas, võib seadet kasutada ka näiteks intranetis. Sellisel juhul saab sisevõrgus luua üliturvalise alamvõrgu ? näiteks raamatupidajate jaoks. Sellisesse turvatud tsooni on ka firmasisestel autoriseerimata kasutajatel väga raske ligipääsu tekitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing