Makronäitajad nõrgestavad dollarit

Alvar Jõgeva 13. august 2004, 00:00

Saksamaa majandus kasvas teises kvartalis 0,5 protsenti, võrreldes aasta esimese kolme kuuga. Prantsusmaa majanduskasv ulatus 0,8 protsendini, mis ületas analüütikute 0,6 protsendilist ootust.

USA jaemüük kerkis 0,7 protsenti juulis, samas analüütikud olid oodanud 1,2 protsendilist tõusu.

Valuutakauplejad spekuleerivad USA keskpanga edasise tegevuse üle, mida mõjutavad makromajanduse näitajad. Jaemüügi näitajat jälgib keskpank üsna suure tähelepanuga, kuna USA majanduse mootoriks on tarbija. Majanduse jaoks on oluline, et tarbimine jätkub, kuid samas finantseeritakse ennast laenurahaga, mis on selge ohumärk.

Jaapani jeen tugevnes samuti dollari vastu. Analüütikud ootavad, et Jaapani majanduskasv ületas USA näitajat. Kergendust tõi ka musta kulla hinna mõningane alanemine rekordtasemelt, mis on Jaapani jaoks oluline, kuna ta impordib peaaegu kogu nafta.

Jaapani teise kvartali majanduskasvuks oodatakse 4,2 protsenti, mis ületab 3 protsendilist USA näitajat. Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) tõstis käesoleva aasta majanduskasvu prognoosi 4,5 protsendile.

Nafta hinna ja jeeni vahel on tugev seos, Standard Chartered Banki analüüsi põhjal tähendab 10 protsendiline musta kulla tõus 6 protsendilist dollari tugevnemist Jaapani rahvusvaluuta vastu.

Eile kell 16.30 maksis üks euro 1,2245 dollarit, viimase eest sai osta 110,95 jeeni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing