EPL: Atonen pakub SLK-le lepingu pikendamist

16. august 2004, 08:03

Pooleteise kuu pärast lõpeb mandri ja saarte vahelise praamiühenduse leping. Tänaseni puudub edaspidise suhtes igasugune selgus.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saatis möödunud nädalal praegusele saarte liinide operaatorile Saaremaa Laevakompaniile (SLK) kirja, küsides, mis tingimustel firma jätkaks 1. oktoobrist liinidel opereerimist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Samas on varasema valitsuse otsusega antud saarte liinide operaatori roll oktoobrist Tallinna Sadamale, kes aga väidetavalt ei ole suutnud tänaseks ühtegi praamiühenduse säilimise kindlustamiseks vajalikku kokkulepet sõlmida.

Minister Meelis Atonen, kes veel pool aastat tagasi lubas senist saarte liinide 85miljonilist dotatsiooni 20-30 miljoni krooni võrra vähendada ning taunis laevakompanii majandustegevuse läbipaistmatust, ei olnud eile segase olukorra selgitamiseks kättesaadav.

Ministeeriumi pressiesindaja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul ei ole saarlastele saadetud kirja taga mure, et Tallinna Sadam ei suuda 1. oktoobrist saarte liine opereerida. Tegemist on tema sõnul viisakusega praeguse lepingupartneri suhtes. ?Tallinna Sadam peab küll liinide opereerimiseks vastavad kokkulepped sõlmima, kuid meie peame olema teadlikud sellest, mis tingimustel senine laevakompanii on nõus jätkama,? ütles Hallik-Jürgenstein. ?Peame asju nõnda-öelda kontrolli all hoidma,? lisas ta.

Hallik-Jürgensteini sõnul on Tallinna Sadam ministeeriumile välja pakkunud seni mitu varianti, kuidas praamiühendust 1. oktoobrist saarte ja mandri vahel korraldama hakata. ?Nende hulgas oli mitu varianti SLKga seotud, kuid Tallinna Sadam on aktiivselt otsinud ka võimalusi laevade ostmiseks liinile,? ütles ta. Kui Tallinna Sadam ei suuda talle antud kohustusi täita ja liinide opereerimist 1. oktoobrist üle võtta, siis pikendatakse Hallik-Jürgensteini sõnul lepingut SLKga.

SLK suhtekorraldaja Meelis Kubits ütles, et minister Atonen muudkui lükkab probleemi lahendamist edasi, kuna ei anna sadama ja SLK läbirääkimistel kokkulepitule oma nõusolekut.

Tallinna Sadam on korduvalt toonitanud, et aega vajalike lepingute sõlmimiseks on septembri lõpuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing