Pilibaitise sõnul asutas Kazickas firma Litcom, millest sai hiljem Omnitel. TeliaSonera viis tehingu lõpuni eile Vilniuses, kus toimus ka pressikonverents. ?Oleme väga rahul, et Leedu Telekomist saab esimene 100-protsendiline tütarettevõte TeliaSonera grupis,? ütles TeliaSonera Balti riikide, Norra ja Taani juht Kenneth Karlberg.
Pilibaitis möönis, et Leedus on viimasel ajal taas üles kerkinud spekulatsioon, et TeliaSonera teeb pakkumise ka Leedu Telekomi aktsionäridele. ?TeliaSonera ei eita, et tahab tõsta oma osalust ka Leedu Telekomis, aga millal täpselt see võiks juhtuda ja mil moel, nad ei kommenteeri,? ütles Pilibaitis.
Leedu maaklerfirma Jusu tarpininkas analüütiku Arvydas Kanase sõnul oli Omniteli täielik omandamine TeliaSonera poolt hea uudis. Tema sõnul on loogiline, et ka Leedu Telekomi aktsionäridele tehakse varsti väljaostmispakkumine kuskilt kahe liti tasemelt. Hetkel soovitab ta Leedu Telekomi aktsiat kiiresti osta. Eile kaubeldi aktsiaga 1,72 liti tasemel.
Hansabank Marketsi analüütik Urmas Riiel on kindel, et TeliaSonera ei maksnud liiga palju Omniteli 10% eest, arvestades kompanii domineerivat positsiooni Leedu turul. Hansapanga Leedu Telekomi hinnasiht on 2,2 litti.
Ligi 200 000 Leedu Telekomi aktsia omaniku Stefan Anderssoni sõnul on tõenäosus, et tänavu tuleb TeliaSoneralt pakkumine ka Leedu Telekomi aktsionäridele 50 protsenti. ?Leedu Telekomi aktsia on hetkel odav,? kommenteeris Andersson.
Aprilli lõpus tegi TeliaSonera vabatahtliku ülevõtmispakkumise Eesti Telekomi aktsionäridele, olles valmis aktsia eest maksma 111,3 krooni pluss 8 krooni dividende.
Eesti riik, kellele kuulub 27 protsenti telekomifirma aktsiatest teatas kohe, et pakkumine on liiga madal ning seetõttu jäi TeliaSonera Eestis pika ninaga. ?Mõttekam on jätkata pikaajalise aktsionärina,? ütles rahandusminister Taavi Veskimägi toona. Riik tahtis ühe aktsia eest saada 133,5 krooni.
TeliaSonerale kuulub 48,9 protsenti Eesti Telekomi aktsiatest.