Tehniline analüüsib toetab kulla tõusu

Raivo Sormunen 19. august 2004, 00:00

Kullauntsi hind on kolmel viimasel päeval sulgunud kõrgemal oma viimase 200 päeva libisevast keskmisest hinnatasemest (401,17 dollarit). Kui väärtpaberi (aktsia, tooraine, valuuta) hind tõuseb üle libiseva keskmise taseme, siis tehnilise analüüsi kohaselt suureneb võimalus, et väärtpaber jätkab tõusvalt. Populaarsemad libisevad hinnakeskmised võtavad aluseks väärtpaberi 50 või 200 viimase päeva keskmise hinna.

Teisipäeval tõusis kullauntsi hind 404,80 dollarini ehk kõrgeima tasemeni pärast 19. juulit. Eile päeval andis särava metalli hind mõnevõrra järele, kuid püsis kindlalt üle 200 päeva libiseva keskmise.

Nova Scotia panga analüütiku Stephen Abbriano sõnul leidis kuld 200 päeva libiseva keskmise läbimisel uue toetustaseme. Tugevaks vastupanutasemeks (ehk tasemeks, millest metallil on raske läbi tõusta) nimetas Abbriano 409,15 dollarit, mis on ühtlasi kulla viimase nelja kuu kõrgeim tase.

Lisaks tehnilisele tugevusele aitab kullal tõusta ka nõrgenev dollar, kuna paljud investorid püüavad odavneva valuuta tingimustes oma finantspositsioone säästa ja endale kulda soetada.

?Dollari väärtus, naftahinnad ja geopoliitilised probleemid on kullaga kauplejate jaoks endiselt peamised faktorid,? kirjutas oma koduleheküljel ka Standard Bank.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing