Hansapank tähelepanu keskpunktis

Alvar Jõgeva 23. august 2004, 00:00

Hansapanga aktsia hind võib lühiajaliselt jätkata tõusu, sest on oodata analüütikute hinnasihtide tõstmist.

Kolmapäeval avaldatud Hansapanga majandustulemused ületasid analüütikute ootusi, mistõttu võidakse hinnasihte kergitada.

Raportis meeldis mulle kasumiteenimise keskpunkti liikumine lõuna poole. Ootan ka edaspidi tugevat panust Lätist ja Leedust.

Aktsia osas näen lähipäevil väikest ülespoole liikumise ruumi. Kuid statistiliselt on sügis olnud aktsiatele vilets aeg, eriti september ja krahhide poolest tuntuks saanud oktoober. Kui statistika peab paika, siis olen sügisel Hansapanga aktsiaid ostmas. Tihti on börs saavutanud madalpunkti sügisel ja järgnev aastavahetus on kaasa toonud aktsiahindade tõusu.

Pikas perspektiivis olen pangaaktsia suhtes väga positiivselt meelestatud. Peamise ohuna näen majanduskasvu aeglustumist ja konkurentsi. Kui Balti riikide majanduskasv jätkub, siis on see vesi Hansapanga veskile.

Panga tulemustele võib mõju avaldada intressimäärade tõus, mis seab raskemasse olukorda laenukliendid ja tekitab vajaduse suuremate provisjonide järele. Samas tuleb vaadata finantseerimise allikaid, millest arvelduskontod moodustavad olulise osa. Nimelt suureneb intresside tõustes panga marginaal, kuna tulu väljaantud laenudelt suureneb, arvelduskontodele makstakse aga endiselt nullilähedast intressi.

Tallinna börsil kaubeldi neljapäeval aktiivselt Hansapanga aktsiaga, mis sulgus 110,46 kroonil, korrates päev varem saavutatud hinnarekordit.

Hansapanga aktsia kauplemisvahemik oli väike, väärtpaber liikus 110?110,62kroonises vahemikus. Kokku sooritati 51 tehingut, käive ulatus 21 miljoni kroonini.

Üle miljonikroonise käibega sai hakkama veel Eesti Telekomi aktsia, mille hind kerkis 1,02 protsenti.

Ülejäänud väärtpaberite käive oli peaaegu olematu, Norma aktsiaga ei sooritatud ühtegi tehingut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing