EPL: Tallinna Sadama ja Saaremaa Laevakompanii ühisfirmat ei tule

26. august 2004, 08:02

Eesti Päevalehe andmetel kavatseb Atonen täna pärast valitsuskabineti istungit teatavaks teha, et ei nõustu Tallinna Sadama ja SLK ühisfirma loomisega.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen teeb täna praegusele saarte liinide operaatorile Saaremaa Laevakompaniile (SLK) ettepaneku 1. oktoobrini kehtiva lepingu pikendamiseks kahe aasta võrra. Eesti Päevalehe andmetel on majandusministeeriumil koguni plaan, mille järgi saab SLKd sundida jätkama tingimustel, kus dotatsioonid märkimisväärselt ei tõuse. Dotatsioon saab tõusta vaid objektiivsetel põhjustel ? näiteks kütusehindade tõusu tõttu.

Majandusministeerium saatis ülemöödunud nädalal SLK-le kirja, milles küsis, mis tingimustel on ettevõte valmis lepingut saarte liinidel pikendama. See oli ministeeriumi dialoogi algus SLKga, mis peaks viima lepingu pikendamiseni.

Tallinna Sadam ja SLK saavutasid ülemöödunud nädalal kokkuleppe luua 400 miljoni kroonise aktsiakapitaliga ühisfirma, kus osalus jaotuks pooleks. Kokkuleppe kohaselt paneks riik ettevõttesse Tallinna Sadama kaudu 200 miljonit krooni, mille eest ühisfirma omandab praegu saarte liinidel sõitvad renditud laevad. Mida SLK ettevõttesse aga panustab, pole selge ja see ministrit häiribki. SLK on varem öelnud, et kokkulepe Tallinna Sadamaga ei tule uuesti arutamisele.

Kuna riigifirma Tallinna Sadam sõlmis SLKga riigile kahjulikel tingimustel ühisfirma loomise lepingu, kavatseb Atonen Eesti Päevalehe andmetel peagi ka sadama juhtkonna vaibale kutsuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing