BCS Koolituses dünaamilise veebi ning infosüsteemide ehitamist õpetava Alvar Soome arvates on kursustel sageli inimesi, keda õpitav sisuliselt ei huvita. Nende inimeste jaoks on uute teadmiste omandamisest palju olulisem paber, mille koolitaja kursuse lõppedes väljastab. Töökoha poolt õppima saadetud inimesed on Soome hinnangul oma soovidest üldjuhul paremini teadlikud.
Soome peab õpetamisel oluliseks seda, et õppijad saaksid praktiliste tööde tegemisel ka sisuliselt aru, mida nad teevad ning oskaksid tehtud valikuid põhjendada.
Lehitsedes Eesti koolitusfirmade kodulehekülgi, hakkas silma, et meil õpetatakse laias laastus kolme eri asja.
Esiteks arvutikoolitus algajale: mis on arvuti, kuidas seda tööle panna ja mis arvutiga teha saab.
Teiseks õpetatakse kõikvõimalike programmide, valdavalt Microsofti toodangu kasutamist. Seda nii algajatele kui ka edasijõudnutele.
Kolmandaks leidub astme võrra kallimaid IT-spetsialistide sertifitseerimiskursuseid, mis on ingliskeelsed ning kus õpetatakse sügavuti näiteks Microsofti ja Oracle tarkvara administreerimist või riistvara konfigureerimist. Kuigi sertifitseerimiskursused lõpevad eksamiga ning rahvusvaheliselt aktsepteeritava sertifikaadi välja andmisega, on nii mõnegi IT-spetsialisti arvates enamik neist ülemakstud ehk liiga kallid, tavalised on hinnad üle 10 000 krooni kursuse kohta.
Kindlasti väga tarvilik koolitus, kuid mida ei hakanud silma ühegi firma veebilehelt, oleks selline, kus süstemaatiliselt õpetataks nippe, kuidas oma aega arvuti taga efektiivsemalt kasutada. Näiteks see, et kasutada klaviatuurilt klahvikombinatsiooni Ctrl+C teksti kopeerimiseks selle asemel, et parema nupuga klikkida aktiivset teksti ja siis avanevast menüüst valida ?Copy?. Ajaline võit on ainult üks-kaks sekundit, aga kui selliseid aega säästvaid või tööd lihtsustavaid nippe on palju, saavad sekunditest kiiresti minutid ja minutitest tunnid.
Kui keskkooli- või ülikoolihariduse omandamine tähendab õppimist ning õpitu kontrolli eksamitega, siis kahjuks nii mõnegi koolituse läbimiseks piisab ainult kohal käimisest. Koolitaja välja antud tunnistus tõendab koolitusel või kursusel käimist, mitte aga seda, et inimene on ka mingeid teadmisi või oskusi omandanud. Seega: usalda, aga kontrolli.