SRV Kinnisvara hakkab arendama odavate korterelamutega asumeid

Gea Velthut-Sokka 27. september 2004, 00:00

?Siin on ilmselgelt kõige rohkem arenguruumi,? kinnitas SRV Kinnisvara omanik Indrek Toome. ?Kaubanduspindade turg on Tallinnas peaaegu et täis ja ka büroosid on küllaga. Kortereid ehitatakse ka, aga vähe.? Toome ei soostunud ütlema, millal täpselt ettevõte kortermaju ehitama hakkab.

Korterite vähest ehitamist näitab ka statistika ? kui 1994. aastal oli käigusolevate eluruumide kasulik pind 159 200 ruutmeetrit, siis 2004. aastal 217 000 ruutmeetrit ehk kasv on kümne aasta jooksul olnud 1,6 kordne. Võrdluseks ? ehitustööde maht üldse on samal perioodil kasvanud kuus korda.

Toome hinnangul on tänaseks enamik suurema sissetulekuga inimestest oma eluasemeprobleemi lahendanud, teistel pole aga muud valikut kui mitmekümne aasta vanused Mustamäe majad. Arendajaid huvitavad aga kallid elamud magusatel maatükkidel, sest selliste ehitamine võimaldab suuremat kasumit. Ostujõuline sihtgrupp hakkab Toome sõnul aga otsa saama.

Odavamate kortermajade turgu kavatsebki SRV Kinnisvara koostöös kinnisvarafirma Uus Maa ja Nordea Pangaga hõivama hakata. Tänavu alustab ettevõte Jüris kahe korterelamu ehitamist ning plaane on veelgi.

?Selliseid kortereid on mõtet ehitada suures mahus, lausa tervete asumitena,? rääkis Toome. ?Oleme selles suunas samme astunud ning ostnud selle tarbeks ka maad kokku.? Odavate elamispindade hinnad peaksid tema sõnul jääma alla 14 000 krooni ruutmeetrist.

Sellel nädalal alustab SRV ka taasiseseisvunud Eesti suurima kortermaja Osten Tori ehitamist Pärnu maanteel. ?See on küll veel veidi kallim projekt, sest pidime varemete lammutamiseks tegema suuri investeeringuid,? tunnistas Toome. 158 korterist on tänaseks müüdud või broneeritud 60.

FKSMi turundusjuhi Marko Uueda sõnul on elamuehituses arendajaid palju, kuid suuremahulisi projekte võetakse ette vähe. ?Laenuvõtjaid Eestis veel jagub ning nõudlus korterite järele püsib vast kaks aastat vähemalt veel,? rääkis Uueda. ?Korterite müügiperioodid pole pikenenud.?

Ka FKSM on üritanud arendada odavat kortermaja, kuid analüüs näitas, et nõudlus oli siiski suurem eksklusiivsema hoone järele. ?Tagantjärele võib hinnata, et oli õige otsus,? ütles Uueda. ?Odava projekti puhul peab hinnavahe olema ikka märkimisväärne, samas on toode ka vastav ? ei saa oodata samasugust kvaliteeti.?

?Arvan, et isand Toomel on õigus,? kommenteeris Ober Haus Kinnisvara tegevdirektor Hindrek Leppsalu. ?Vajadus selliste elamispindade järele on olemas, kuigi ka kesklinna korterite ostjad pole otsa saanud.?

Ka Leppsalu viitas kallite korterite arendamisel suuremale marginaalile, kuid samas peetakse tema sõnul kesklinna projekte vähem riskantseteks.

?Ent Ober Haus on samuti mõelnud soodsate projektide peale, sellest on üsna pea ka täpsemalt kuulda,? lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing