ÄL: Lätlaste kohvikukett Double Coffee annab tööd ja leiba eestlastele

29. september 2004, 08:02

Läti kohvikukett Double Coffee on jõuliselt sisenemas Eesti turule: kahe aastaga tahavad nad avada kuni 11 kohvikut ja anda tööd 400 eestlasele.

Septembri algul avatud Kawe Plaza kohvikus on kirkad värvid, mahe hämar valgus ja punutud lambid. Üheks Double Coffee edu pandiks on kindlasti ka maailma suurima kohvikuketi Starbucks sarnane logo, kirjutab Ärileht.

?Kogu meie käive ja kasum põhineb headel ideedel,? väidab tegevjuht Maxim Dozorcev.

Läti ja ühtlasi Baltimaade suurimale kohvikuketile panid kolmekümnendates eluaastates lätlastest sõbrad Sergey Pusnojs ja Nick Ustinovs aluse kaks ja pool aastat tagasi. Muidu tegutsevad lätlased teistes valdkondades. Näiteks Pusnojsile kuulub Riia tuntuim ööklubi Nautilus.

Double Coffee nimelist kolme sorti kohvi kasvatatakse Itaalias ning röstitakse spetsiaalselt Double Coffee jaoks Lätis. Kett pakub enam kui 50 sorti kohvi, ka söögivalikus on kõikvõimalikke toite alates munaroogadest ja lõpetades sushiga.

Aasta algul kaasati ärisse kolmas sõber, kunagi Lätis muu hulgas ka tennisisti ja ajakirjanikuna tegutsenud juristiharidusega Dozorcev, et kett Eestisse tuua. Double Coffeel on tänaseks 11 kohvikut Riias, kaks Vilniuses ja kaks Tallinnas. Nad tahavad areneda ka Kiievisse, Minskisse ja Stockholmi. Riias võiks lähitulevikus olla 17?18, Vilniuses 13?15 ja Tallinnas 10?11 kohvikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing