Statoili edukalt alanud hinnatõus kukkus läbi

Andris Feldmanis 06. oktoober 2004, 00:00

?Asi on selles, et Neste üritab tekitada suuremat hinnavahet meiega,? rääkis Statoil Eesti ASi juht Epp Kiviaed. ?Meie tahame säilitada 25 senti vahet oma postihinnas võrreldes Neste postihinnaga.?

Kiviaia sõnul on juba 25sendine vahe automaat- ja mehitatud bensiinijaamade hindades suurem kui naaberriikides. Samas kinnitas ta, et päris nullis Statoil veel marginaalide osas ei ole.

Eelmise nädala alguses tõstis Statoil bensiini hinda 50 senti liitrilt, bensiini 95 hind oli 11.45 krooni liiter. Neste reageeris sellele omalt poolt 40sendise hinnatõusuga, mis jättis Neste automaatjaamade ja Statoili mehitatud jaamade hinnavaheks 35 senti. Seetõttu oli Statoil sunnitud oma hindu uuesti alandama 10 sendi võrra, et hoida oma soovitud hinnavahet.

Seejärel langetas Neste veel 10 sendi võrra hinda, millega tuli kaasa ka Statoil. Sellise käitumise tulemusena on bensiini hind nädal pärast poolekroonist hinnatõusu jälle hinnatõusueelsel tasemel.

Neste Eesti ASi juhi Indrek Kaju sõnul ei ole praeguses olukorras, kus nädalatagusest hinnatõusust pole midagi alles, sisuliselt võimalik bensiini hinda enam langetada.

Seda, kuidas bensiinihind lähiajal muutuda võiks, Kaju kommenteerida ei osanud. ?Maailmaturu hind tõuseb päevadega,? ütles ta, lisades, et kuigi ühelt poolt ostuhinnad sunniksid hinda tõstma, hoiab konkurents hinna all. ?Tarbijale kindlasti meeldiv situatsioon,? sõnas Kaju. ?Kui keegi võidab sellest, siis tarbija.?

Eile õhtuse seisuga maksis bensiin 95 Statoilis 10.95 krooni, 98 Euro Ultima 11.65. Neste automaatanklates olid vastavad hinnad 10.70 ja 11.40 .

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing