Pärnu PM: lennuõnnetuses lapse kaotanud isa kahtlustatakse raha omastamises

13. oktoober 2004, 08:47

Aivar Palul, kes nõuab kohtu kaudu lennufirmalt Enimex poja hukkumise eest kahte miljonit krooni, lasub kahtlus ligi kahe miljoni krooni omastamises.

Palu töötas pearaamatupidajana Opeleid ja Kiasid müüvas Ascar Pärnus, kus suur puudujääk tuli ilmsiks selle aasta alguses raamatupidamise auditeerimise käigus. Ascar Pärnu juhataja Jaak Martinson polnud eile nõus summa täpset suurust ütlema, kuid kaks miljonit 'võiks olla tegelikkusele lähedane', sõnas ta.

Avalduse politseile tegi firma lähtudes sellest, et Palu neile vastava paberi kirjutas. Raha omastamist on Palu alustanud 1999. aastal, kirjutab Pärnu Postimees.

'Meil on tema kirjalik seletus, mille ta pärast raha kadumise ilmsiks tulekut kirjutas,' rääkis Martinson, 'seal on kirjas, et tema on selle puudujäägi põhjustanud.'

Lääne ringkonnaprokuratuuri Pärnu osakonna vanemprokuröri Ly Tartu andmeil on kriminaalmenetlus alustatud tänavu 6. mail karistusseadustiku omastamist käsitleva paragrahvi tunnustel.

'Menetlus on alustatud faktis, et Pärnus Tallinna maantee 89a on asutuse kassast riisutud sularaha. Siiani pole kedagi kuriteos kahtlustatavaks tunnistatud,' ütles Tartu.

Firmajuht lisas, et neilegi oli raha kadumise avastamine suureks löögiks. 'Me toetasime teda igati, kui tal oli 2000. aastal see raske sündmus, oleme teda väga hoidnud,' sõnas Martinson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing