Ülo Toomsalu • 19. oktoober 2004 kell 6:23

EPL:Tondi tänava ehitus viibib vaidluse pärast

Tallinna Tondi tänava rekonstrueerija leidmiseks korraldatud riigihankekonkurss nurjus, sest üks osalejatest vaidlustas hanke tingimused.

?Kuni riigihange käib, ei saa ma öelda, kes on selle osalised,? ei nõustunud kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppeli avaldama protestinud firmat.

Koppeli sõnul pole võimalik öelda ka seda, millise riigihankekonkursi tingimustesse kirjutatud punkti üle vaidlus käib. Samas ei pidanud ta vaidlust aeganõudvaks. ?Ei ole välistatud, et ehitus algab novembris. Võib-olla lükkub algus kaks-kolm nädalat edasi,? sõnas ta.

K-Projekti lahenduse järgi ehitatakse Tondi tänav esimeses etapis osaliselt neljarealiseks ringristmikega teeks. Tänavu sügis-talvel pannakse tulevase tee alla vajalikud torud ja kaablid ning tehakse muid ettevalmistustöid.

Sõidetav peab rekonstrueeritud teelõik olema järgmise aasta sügiseks, mil Audentes lõpetab endise Tondi sõjaväelinnaku kasarmu restaureerimise ja avab ülikooli uue õppehoone.

Magistraaltänavavõrgu arengukava järgi läheb tänava rekonstrueerimine Linnu tee ja Tammsaare tee vahel maksma 65 miljonit krooni.

Tallinna liiklusjärelevalve on remonti mineva Tondi tänava lõigu Linnu ja Tammsaare tee vahel kuulutanud linna kehvemas seisus teeks. Kevadel paigaldas aktsiaselts Signaal tänavale kiirust 30 kilomeetrini tunnis piiravad märgid.

Hetkel kuum