Põhja-Iiri paberivabrik toodab endises Maksimarketis vihikuid

Liis Kängsepp 25. oktoober 2004, 00:00

?Praegu toimub värbamine,? sõnas siinse tütarfirma, OÜ Victor Stationery juhatuse liige Piret Karmo, kinnitades, et paar liini on juba tõesti ka töös. ?Põhjalikuma teavituse nad on plaaninud detsembri algusesse, kui tootmine suures osas käivitunud,? jäi Karmo napisõnaliseks.

Victor Stationery on äriregistris registreeritud Tallinnasse, aadressile Vesse 3, ning tootmine toimub majas, kus kunagi paiknes Maksimarket.

OÜ Victor Stationery üldjuhiks Eestis on Aarne Solvak, kes jäi reedel ettevõtte tegevust kommenteerides samuti napisõnaliseks. ?Meil just praegu käib seadmete ülespanek ja kõik ei ole veel nii, nagu peab,? põhjendas Karmo tõrjuvat suhtumist. ?Montöörid möllavad. Liine tuleb järk-järgult üle tuua, kuna ei saa katkestada klientidele tarnimist.?

Solvaku sõnul saavutab ettevõte täisvõimsuse järgmise aasta lõpuks, siis hakkab vabrik tööd andma 120 inimesele. Toodang läheb Suurbritannia turule.

Eestisse jõudis Victor Stationery SHG Groupi kaudu, kus Piret Karmo töötab projektijuhina. SHG Groupi kodulehele oli 15. juulil lisatud uudis, et SHG assisteeris Põhja-Iirimaa ettevõtjat tootmise kolimisel Eestisse. Ettevõtet tutvustav tekst vastab üks ühele Victor Stationery kodulehel olevale firma tutvustusele, kuigi firma nime ei ole kasutatud.

SHG kodulehe andmetel aitas kolimist läbi viia EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus). Firmal kulus tegevuse alustamiseks Eestis alla aasta.

Kohilas vihikuid tootva ASi Smead Eesti tegevjuht Andrus Pavelson ei varjanud, et iirlased on Eestis tegutsemas ning ta on nendega ka kohtunud. ?Oleme lihtsalt huvi tundnud, mis on nende plaanid, nagu sellistel puhkudel ikka tehakse,? sõnas Pavelson. ?Nende plaan on siin toota ja võib-olla võtta ka osa siinsest turust.?

Pavelsoni ei osanud hinnata, kui palju Victor Stationery Eestisse investeerida plaanib ning milline saab olema nende töötajate arv. ?Siiani nende tegevus meid mõjutanud ei ole, midagi ei ole muutunud,? sõnas Pavelson, kinnitades, et ta ei näe Victor Sationery tegevuses Eestis ohtu. ?Ega nende tegevuses ei ole midagi uut, nad on turul olnud juba kümneid aastaid.?

1882. aastal asutatud Victor Stationary on üks Euroopa suurematest vihikute ja märkmike tootjatest, kes valmistab 15 000 tonni ehk 90 miljonit töövihikut aastas. Firma kuulub Business Worldi koostatud Põhja-Iirimaa ettevõtete TOP 500sse.

Tänavu veebruaris kirjutas Äripäev, et ettevõte koondab Põhja-Iirimaal 150 töötajat ja toob kogu tootmise üle Eestisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing