11. november 2004 kell 13:01

Börsiülevaade: Hansapanga aktsia uuel rekordtasemel

Eile kergelt taandunud Hansapanga aktsia sai täna uue hoo sisse, tõustes ajaloo uue kõrgeima tasemeni 134,56 kroonini.

Viimase nelja börsipäeva jooksul kolme uue kõrgtasemega lõpetanud Hansapanga aktsia tänaseks tõusunurgaks jäi 2,9%. Kiireks hüppeks piisas suhteliselt madalast 16,6 miljoni kroonisest käibest, millest järeldub, et suuri aktsiamüüjaid praegu ei ole.

Viimastel nädalatel on panga ümber olnud palju kära. Üleeile õhtul teatas Hansapanga aktsiat senini edukalt liigutanud Hollandi investeerimispank ING, et andis aktsiale müügisoovituse. Sellele on reageerinud UBM ?Unicredit Banka ?akumuleeri? ja CAIB ?osta? soovitusega.

Investeerimispankade vaadete peamine erinevus tuleb tõenäoliselt sellest, kuidas hinnatakse Kesk-ja Ida Euroopa riskitaset. Kas peetakse Uut-Euroopat Vana-Euroopaga juba täielikult võrdseks või suhtutakse regiooni veidi kainemalt.

Uue kõrgeima tasemeni (46,94 krooni) pärast 1998. aastat tõusis täna taas Kalevi aktsia. Ettevõte tuli eile välja 30. juunil lõppenud 2003/04 majandusaasta auditeeritud tulemustega, mille käigus tõusis ettevõtte käive ligi 60 miljoni krooni võrra.

Kalevi börsiteate kohaselt on vahe tekkinud selles, et algselt ei kajastatud muu toiduaine müüki kasumiaruandes ei tulu ega kuluna. Isiklikult tõrgub mul mõte tunnistamist kuidas saab osa tulusid-kulusid lihtsalt kasumiaruandest välja jätta. Aga paraku nii on.

Hetkel kuum